| anonim_4396 a întrebat:

Nici nu stiu cum să încep.Am avut o prietenă, cea mai bună prietenă și am avut ambele sitoati foarte complicate ajungand in centru bun, faza e că ne-am apropiat foarte mult si când a venit vremea să plec eu in alt centru ambele am plans iar eu am simtit că singură mi-am furat o parte din mine.La 5 zile dupa ce am plecat a venit si ea in centrul la care m-am mutat, a vrut să fie langa mine dar nu a nimerit in casuta in care eram eu am tinut legatura pana cand niste fete mai fitoase si cam rele au luat-o de langa mine si nu am mai vorbit,faza e ca eu aveam balconul in spate si mai plecam pe balcon să desenez la aer curat, daca ieseam afara nu eram lasata in pace, BFF statea mereu cu baietii si fetele mai mereu pe o banca fix in fata balconului meu, faza e ca am trecut si acolo prin etape super grele si din cauza lor am hotarat ca vreau o schimbare in look-ul meu, m-am tuns scurt mie imi placea si cand m-a vazut ea..ma sunat să ies afara, am iesit in graba cand era vorba de ea putea să vină si al 3 lea razboi mondial ca eu tot langa ea stateam,un baiat care statea cu ea a inceput să facă mișto ca arat ca un baiat si sunt urata,nu am bagat de seama, stiam ca ea oricum nu credea astfel am intrebat-o daca vrea să vorbim sa mai stam impreuna si a spus ca sta cu ei acum dar ma anunta cand isi face timp cei drept m-am simtit prost, am inghitit si rahatul asta si am plecat,nu sunt rusinoasă, antisociala sau in alte tipuri de categori pentru care nu prea ma intelegeam cu copii de acolo, prefer să imi petrec timpul cu un singur om care să mă inteleaga, inainte vorbeam mult, stateam pana la 3-4 dimineata, radeam, chiar pot fi foarte amuzanta daca imi da timp cineva faza e ca aproape mă bufnea plansul pentru ea, m-am abtinut si am urcat in camera am spus ca vreau să dorm si m-am culcat inima mea se umplea de bucurie cand o vedeam si intr-un fel eram geloasă ca statea cu alti oameni.

Am plans cat am plans si am mai avut un necaz in centru, cu parintii mei pe care nu greau să-i mai vad

A doua zi am facut cerere să fiu adopatata, am fost acum sunt in familie adoptiva faza e ca eu cu ea am fost in multe necazuri si ne-am descurcat bine impreuna, am facut si petreceri, am dansat, am mers la concert, si acum imi e dor de ea si simt că poate nu o mai consideram doar o prietena poate mai mult si ma cam doare inima cand ma gandesc la ea, cum fac să o uit? Tin să mentionez că s-a schombat mult si aș vrea să inceapa să fie iar fata acea bună care nu te lua la misto mereu cred ca o consideram mai mult ca o iubita si nu stiu cum să scap de ea a ramas la mine in gand

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Cred ca prietena ta nu gandeste ca tine. Ea e atrasa de baieti, nu de fete. De aceea a preferat atunci sa stea cu baietii in loc sa stea cu tine. Atunci cand fetele isi gasesc un iubit ajung sa petreaca mai mult timp cu el decat cu prietenele.
Pastreaza prietenia cu ea daca poti dar nu deveni dependenta de ea. Cauta-ti si tu alte prietene sau prieteni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Consider ca, din cauza posibilului abandon pe care il simpti din cauza situatiei tale, te atasezi prea rapid de oameni! Si iti e cu adevarat greu sa rupi legaturile cu oamenii! In special, cu aceia pe care ii asociezi cu afectiunea!

Te inteleg! Iti e greu sa te stabilizezi din punct de vedere emotional!, In special cu toate traumele pe care le-ai trait pana acum!
INCEARCA TOTUSI SA RAZBESTI! SA FII / DEVII, CU ADEVARAT PUTERNICA!
SA TE STABILIZEZI EMOTIONAL!

Nu te ajuta deloc sa devii PREA atasata emotional de cineva! Dependenta! de o persoana anume!

Oamenii vin si pleaca din viata ta! E demersul vietii!

Atasamentul tau profund provine, cred din trauma pe care ai trait-o!, din frica abandonului!
Incearca sa depasesti momentul! Invinge-ti temerile!

FII PUTERNIC/A!

BAFTA & SUCCES IN TOATE ITI DORESC!
happy