| Maria5001 a întrebat:

As vrea sa scriu o carte. Mi-ați putea da vreo idee. Adică vouă ce v-ar plăcea sa cititi(ceva ca nu a mai fost scris)?

Răspuns Câştigător
| Gabriel2424 a răspuns:

Trebuie sa fie ceva original, creat de tine, incearca sa te gandesti la un loc frumos vazut, un film, un peisaj incearca sa l descri.Pe mine personal m ar fascina o poveste misterioasa, gen despre dracula, legende urbane, ti as recomanda sa deschizi un canal de Youtube ca e la moda, pe scurt totul tine de tine si de gandirea ta.

3 răspunsuri:
| Onea_Lorena_2000 a răspuns:

O poveste de viață cu de toate: tristețe dar și fericire, drama și iubire.

| TimSem a răspuns:

Poți scrie despre orice, pentru că nu este niciun subiect care să nu fi fost auzit, insă nu a fost spus de tine. Același subiect poate fi văzut de fiecare persoană diferit.
Părerea mea e că dacă întrebi despre ce să scrii înseamnă că încă nu ești pregătită să scrii. Dacă ai fi pregătită aproape că n-ai putea să dormi, pentru că nu ți-ar da pace lucrul pe care vrei să-l transmiți.

| Adry05 a răspuns:

Imi dai si bani pentru idee? Sau eu ce as avea de castigat din toata chestia asta?