| joaxenul a întrebat:

Mia venit o idee mai demult. nu vreau sa radeți. Mia venit o idee de poveste pentru o carte si as vrea sa o scriu. Intrebarea e cum ar putea fi publicata si care ar fi avantajele si dezavantajele. Adică se câștiga ceva din asta?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cartile bune se vand, iar cele proste nici macar nu se editeaza, decat daca-ti platesti singur/singura acest lux.

| corolav a răspuns:

Nu cred că vei reuși!
Tu nu prea știi să scrii corect românește.
Doar dacă vrei s-o scrii în altă limbă.

| Alcyon a răspuns:

1. Mai intai invata sa scrii corect. Se scrie "mi-a venit".
2. Sfatul meu e sa-ti publici cartea pe wattpad sau pe blog, sa vezi cam care-i reactia cititorilor. N-are rost sa dai o caruta de bani, pe un roman care n-o sa se vanda.

| MarianAsh a răspuns:

Da, se câştigă din crearea de conţinut, nu te îmbogăţeşti dar poţi trăi din asta. Poţi chiar să nu ai talent şi totuşi să reuşeşti. Poţi scrie un roman sau poţi scrie o mie de povestiri. Arată-ne ce poţi.