| tpurotpuro a întrebat:

Am inceput sa scriu o carte. V-ar placea sa cititi o carte despre magie in care sunt vraji, potiuni si alte chestii?

Răspuns Câştigător
| foreverANDaDAY a răspuns:

Iti voi spune sincera mea parere:
Eu nu sunt adepta sf-ului, in general citesc romane de dragoste dar intr-adevar am o varsta cam inaintata pentru astfel de carti dar pentru copii si adolescenti este un subiect perfect de abordat caci dupa parerea mea este ceea ce vor ei sa citeste. Daca nu iti iese perfecta nu te descuraja. Si Charles Dickens a lucrat mult pana sa ajunga sa scrie cartile pe care lea scris si pana a ajuns sa fie apreciat.
Nu uita daca scrii o carte nu te grabi: ia-o incet, poate dura chiar si ani de zile.
Trebuie sa te documentezi foarte mult si sa aranjezi cum trebuie fiecare cuvant astfel incat sa capteze atentia cator mai multi oameni.
Eu zic sa bagi cate putin din tot : actiune drama dragoste etc...

6 răspunsuri:
| yoo23 a răspuns:

Eu nu prea citesc, dar e o idee buna, e despre ceva mai magic.Suntem satui de cartile normale cu povesti de la tara.

| bfvhjcv a răspuns:

Evident.imi plac cartile astea mai "horror".
cand o sa o termini, sa o publici, ca vreau sa citeesc:X:X:X. abia astept!

| Maria02 a răspuns:

Sigur si mi se pare chiar interesant ca scrii o carte, asta inseamna ca ai talent:*... dar sa nu fie ca Harry Poter, pentru ca ...ai cam copia, dar bafta in continarre cu ea ( apropo funda? ar fi prima mea funditzsalove strucklaughing)

| Pinxiee a răspuns:

Da, numai nu Harry Potter ca deja mi-a ajuns... laughing

| ionutz_5790 a răspuns:

Da ar fi super. uite id meu ionutz_
smecherul38@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da