| uglyCORPSEbride a întrebat:

Asta este o poveste lunga si plictisitoare, dar macar este noapte si probabil nu-mi va vedea nimeni intrebarea.

Luna trecuta am fost in tabara si m-am distrat mult. Acolo am facut cunostinta cu un baiat, de varsta mea, si a inceput sa imi placa de el. Locuim la o distanta destul de mare asa ca nu poate fi nimic intre noi, dar am vrut sa ii atrag atentia si sa scap de timiditate.
I-am facut o bratara din ate si, nu stiu cum, am gasit curajul de a vorbi cu el si sa-i dau porcaria de bratara. In zilele care au urmat am mai stat de vorba... Am observat ca se joaca mereu cu bratara si intre timp zambea. Il intrebam mereu daca il deranjez si imi faceam tot felul de griji iar el radea de mine (nu rautacios).
In ultima seara a fost focul de tabara. La miezul noptii copii mici au plecat si am ramas cativa in jurul focului. Eu eram langa el si m-am trezit ca era super aproape de mine si incerca sa ma ia de mana... Ne-am tinut de mana. Cam pana la 4 a.m.
In noaptea aia bratara s-a rupt si a pierdut-o. A tot cautat-o prin iarba, desi i-am zis ca este doar o bratara ("nu stiu de ce este atat de importanta"- a fost raspunsul lui). In dimineata urmatoare l-am gasit in acelasi loc cautand-o...
A fost cel mai romantic, daca se poate numi asa, moment din viata mea. Am avut emotii si chiar am fost fericita ca s-a intamplat. Pot spune ca in urmatoarele zile am avut o parere mult mai buna despre mine.

De cand m-am intors din tabara am mai vorbit cu el, dar am observat ca uneori ma ignora intentionat. Am aflat de la cineva ca a stat cu mine la focul de tabara doar ca sa ma simt bine, sa fie dragut. Deci nu ma placea.
Acum cateva zile, in timp ce vorbeam nu a mai raspuns, asa ca l-am lasat in pace (nu imi place sa fiu insistenta). De atunci nu am mai vorbit deloc.

Ma intreb daca am gresit cu ceva, si ma intreb de ce s-a prefacut ca ma place daca nu ma suporta. Nu inteleg de ce nu mai vorbeste cu mine, vreau doar sa fim prieteni.
Ma simt nasol cand ma gandesc ca a facut chestia aia din mila. Acum momentele alea sunt doar penibile, nu frumoase, pentru ca nu a fost reciproc.

As vrea sa stiu ce parere aveti. Voi v-ati fi purtat cum s-a purtat el?

4 răspunsuri:
| MoruAndrei a răspuns:

Nu asculta de gurile rele. Din punctul meu de vedere distantă e problema şi el s-a gândit înainte să treacă la treabă. Dacă eraţi împreună din acele momente frumoase şi vă despărţeaţi aşa dintr-o dată era greu pentru amândoi. Deci de aceea nu a insistat, dar nici nu te-a ignorat.

| RomanianAviationAcademy96 a răspuns:

Buna! In primul rand ceea ce ai facut tu a fost un gest foarte dragut. Acum, depinde ce fel de baiat era caracter, mentalitate bla bla bla. Eu unul nu m-as fi purtat asa, adica, imi place sa fiu deschis, sa am cat mai multi prieteni, dar in nici un caz nu imi pot bate joc de o fata. Asadar nu poti stii cu exactitate ce gandea individul respectiv despre tine, s-ar putea sa fi crezut ca grestul cu bratara sa fi fost un '' vreau sa fiu cu tine '' exista o mie de posibilitati! Dar un lucru e cert, din spusele de mai sus pari o fata extrem de rationala si de treaba, asa ca indiferent care vor fi reactiile acelui baiat pe viitor, tu ramai cu zambetul pe buze, capul sus, si demnitatea inainte! Sper ca ti-am fost de folos. O seara faina sa ai! happy :*

| uglyCORPSEbride explică:

Eu i-am spus ca vreau sa fim doar prieteni...

| lovegirl15 a răspuns:

Hmm,daca e adevarat ca a stat cu tine doar ca sa-ti faca pe plac, atunci ce pot sa mai spun?
Eu in locul lui, nu m-as putea purta asa cu o fata.Nu suport oamenii care nu zic in fata lucrurile.Frate,adica mai bine iti spunea direct ca nu vrea sa stea cu tine,nu cred ca trebuia s-auzi pe la spate cum comenteaza altii.
Consider ca fetele,indiferent de aspectul fizic,indiferent daca-s frumoase,urate,grase,slabe,inalte sau scunde,trebuie respectate si nu merita sa fie mintite.
Dar daca parerea altor baieti e alta,atunci rau pentru ei.
Probabil ca acum te simti nasol,insa toate trec cu timpul si peste ani iti vei aduce aminte de acest episod ca de ceva banal, poate.
Baietii vei mai cunoaste si vei mai trece prin dezamagiri, insa nu trebuie puse la suflet.
In viata exista momente si mai grele, dar trebuie sa lasate in urma si sa trecem peste ele cu capul sus.
Eu iti doresc succes pe mai departe si sper ca te-am ajutat, macar putin!