| Alee_8611 a întrebat:

Bun deci... vreau cat mai multe pareri. Va asigur ca veti avea cel putin un vot de la mine!big grin
Sunt oarecum atrasa de 3 baieti... Si as vrea sa imi spuneti care ar fi mai potrivit sa zic asa...
1. Primul este cu 5 ani mai mare decat mine... Suntem din acelasi oras. Anul trecut a aflat ca il plac, si s`a purtat destul de urat cu mine. Acum, insa nu ma mai simt asa atrasa de el, dar il tot vad ca incearca sa se bage in seama.
2. Al 2lea este cu 3 ani mai mare, este din alt oras deci din pacate nu ne putem vedea decat vara sau in vacante. Nu l`am mai vazut de mult, dar mai vorbim pe mess si ne intelegem destul de bine.
3. Al 3lea si ultimul este de varsta mea. Pana acum cateva luni nu ne prea bagam in seama, dar in ultimul timp am inceput sa vorbim mai tot timpul. Acum 2 saptamana, aflasem ca ii placea de mine, iar mai tarziu mi-au spus niste prieteni ca ii place de o prietena de`a mea care are iubit...
Deci... in locul meu ce ati face? Cui i`ati acorda mai multa atentie? Vreau cat mai multe comentarii. Va multumesc!

7 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Cred ca majoritatea vor scrie ca al treilea baiat e potrivit. Si asta spun si eu. In primul rand e mai apropiat varstei tale, ati inceput sa comunicati mai mult, vad ca nu se poarta urat cu tine si in al doilea rand chiar daca-i place de fata aia asta se poate schimba plus ca ea din cate vad are iubit. Spre deosebire de ceilalti mi se pare mai diferit si cred ca si mai potrivit iar daca as fi-n locul tau i-as acorda mai multa atentie lui. Bafta love struck

| CRETZULINAA_9710 a răspuns:

Deci pe primul baiat l'as elimina din start de pe lista.adica s-a purtat urat cu tine ce rost mai are, poate vrea acum sa profite de tine.al doilea.hmmm...mai e bun ceea ce conteaza e ca va intelegi bine si am prieteni care au o relatie foarte frumoasa la distanta deci cred ca ar mergewinking.imi place foarte mult ca, comunici cu al trilea baiat, e foarte bine dar nu stiu ce sa spun aici.vot?batting eyelasheshee hee

| Kimy_8371 a răspuns:

Buna, pai dupa mine eu as zice celu-i de-al treilea. Primul e clar ca nu te merita din moment ce s-a purtat urat cu tine cand a aflat, iar acum dupa trecerea timpului se baga in seama la tine.
Al doilea si el este ok, daca iti doresti o relatie la distanta.
Iar ultimul, pe cel care l-am ales eu mi se pare foarte ok, pai vorbeste cu el si intreaba-l daca o place pe prietena ta sau daca ar putea exista ceva intre voi din moment ce sentimentul de iubire e reciproc.
Bafta la ales!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciunuia. Eu sincer nu suport baietii care zica " te plac ".si cand il intrebi " am glumit ". Nu stiu. poate as incerca cu cel de'al doilea... Bafta! happy

| Alissya_4251 a răspuns:

Sper ca aceasta ordine nu reprezinta importanta lor pentru tinethinking oricum, asa cum i`ai prezentat tu asa o sa incerc sa-ti raspund si eu:

1. avantajul ar fi ca sunteti din acelasi oras gen va puteti vedea cand doriti, varsta nu reprezinta un obstacol, dar faptul ca nu s`a comportat cu tine asa cum te`ai fi asteptat nu mi se pare okstraight face tu nu te mai simti atrasa de el, iar asta reprezinta clar un punct minus adica nu are rost sa incepi sa-i dai mai multa atentie decat ar merita doar pentru faptul ca incearca sa se bage in seama cu tine.

2.din felul in care vorbesti despre el inteleg ca exista intre voi si o prietenie mai stransawinking observ ca nu ai spus nimic rau de el ceea ce dovedeste si un respect intre voihappy ceea c poate fi considerat un dezavantaj ar fi orasele diferite, dar poti vedea si partea buna: o sa fiti mai entuziasmati atunci cand va veti intalni, nu o sa apucati sa va plictisiti unul de altul...etc

3.cred ca cel mai bine ar fi in acest caz sa preiei tu controlulbig grin ai zis ca vorbiti mult in ultimul timp...dc nu-l intrebi chiar tu ce parere are despre acea fata care are iubit? trebuie sa ai initiativa! nu te lua numai dupa c spun altii nu ai de unde sa stii in c sens a spus el ca ii place de acea fata sau cum au deformat altii adevarul ...de multe ori se intampla ca o fraza sau o simpla parere a cuiva sa fie inteleasa gresit de cei din jur

acum, punandu`ma in locul tau, pe primul baiat l`as exclude din start, apoi as clarifica situatia cu cel de`al 3`lea si abia apoi as compara intr2 si 3big grin

Dar stii ceva? dc nu faci ca un fel d test? lasa-i pe ei sa se streseze si vezi care te merita mai mult, cine se lupta mai mult pentru tinewinking este si asta o solutiewinking nu ai nimic de pierdut daca incercitongue

Mult succes!:*

| TeddyBear a răspuns:

Pai.Eu cred ca cel mai potrivit ar fi al 3-lea.E bine ca e de aceeasi varsta cu tine, insa intreaba-l daca o place pe prietena ta sau a spus asta sa te faca geloasa si sa vada daca simti ceva pentru el...
L-as alege si pe al 2-lea pentru ca fiind cu 3 ani mai mare, ar fi si putin mai atent cu tine...dar daca nu este cu tine din acelasi oras, si va vedeti doar in vacante.O sa fie nasol.
Deci ramai la al 3-lea.

Bafta

| Mady5Stars a răspuns:

Eu zic al 4lea!