| pisicutzacreatza a întrebat:

as avea nevoie de niste sfaturi la capitolul love...sunt in lasa a 11-a si de la inceputul anului,de la o clasa paralela cu a noastra, s-a transferat la noi un baiat super dragut de care imi place foarte mult.as vrea sa-i spun lucrul acesta, numai a mi-e frica ca o sa rada sau nu o sa mai bage dupa in seama in cazul in care nici el nu ma place.ne intelegem destul de bine,vorbim mult (numai face to face, nu am vorbit decat de 2 ori pe facebook si era legat de scoala subiectul).pot spune a de cate ori vorbim,zambeste, se uita in ochii mei.si eu la fel.am stat de cateva ori in banca impreuna (el s-a dus la olega mea de banca si a intrebat-o daca poate sa stea o ora,2, 3, o zi cu mine).de curand m-a invitat sa merg la munte cu el si inca vreo cativa colegi :X.am iesit si in oras amandoi,ce e drept si cu alti prieteni,dar la fel, am vorbit destul de mult.numai ca el este destul de timid cateodata...adica la inceputul anului nu vorbea decat cu un singur baiat din clasa.
Ce parere aveti? daca as sti sigur ca si el ma place i-as spune, dar nu vreau sa fac vreo prostie

6 răspunsuri:
| irrumator30 a răspuns:

Du-te acasa frumos si formeaza-ti un speech, cu niste idei, in care sa-i spui ceea ce simti despre el. Invata-l bine si spune-i ca ai vrea sa te plimbi, intr-o seara. Daca se prinde, si te invita la plimbare, inseaman ca ii place de tine, doar ca ii este rusine sa faca ceva. In timp ce va plimbati, daca esti putin mai indrazneata, ia-l de mana sau cauta-i mana sa i-o tii. Incepe speechul tau. Pregateste-te si de anumite intrebari din partea lui.

Fii relaxata si degajata, tot timpul.
Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Anonymous95 a răspuns:

Sigur te place. Fai cumva sa fiti singuri amandoi si mai departe te descurci tu happy daca vrei sa iti zic pas cu pas dai un mesaj.

| LucyLiu a răspuns:

Fa-ti curaj si fa-l sa jure ca nu va spune nimanui cea ce ii spui tu acum. Ii spui ca-ti place de el, il flatezi un pic, apoi sigur el ti se va destainuii, si o sa fiti imperuna si putem continua povestea pana la nesfarsit...BAFTA!

SPER CA TE-AM AJUTAT!happy