| ema829 a întrebat:

Acum câteva săptămâni am mers la mare și într-o zi când am mers la o autoservire cu familia mea am văzut un băiat super drăguț. Iar când m-am dus cu mama mea să ne hotărâm ce să luăm, el se uita la mine si zambea. Până și când mâncam se uita la mine. Eu i-am găsit Instagram-ul și Facebook-ul, doar că el nu știe nici măcar cum mă cheamă pentru că nu am vorbit! Problema este că este o diferentă mare de vârstă, eu am 14 ani, iar el 19, iar el locuiește la 200 km de unde locuiesc eu. Vreau să menționez că știu toate astea despre el din cauza că prietenul lui face vloguri pe YouTube cu el câteodata și lucrează tot unde lucrează și el.

Ce credeți că ar trebui să fac?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Să îl lași în pace dacă nu ai fost în stare să îi scrii.
Oricum nu cred că ar vrea să aibă vreo relație cu cineva de 14 ani, ar putea avea probleme.

| Sofer a răspuns:

Decat sa vorbesti cu el. despre hobyurile voastre. Sa fiti prieteni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic, ca il bagi la pușcărie

| MPersephone a răspuns:

Nu ai vorbit cu el, dar l-ai gasit pe site-uri de socializare.
Poate te faci detectiv?

| antoniaa09 a răspuns:

Eu zic să îl dai uitării, adică diferența de vârstă și distanța sunt niște lucruri care stau în calea oricărei relații, fie ea de prietenie sau ceva mai serios și o să vezi că peste câtva timp o să îl uiți pentru că, până la urmă, rămâne o persoană pe care ai văzut-o random la mare
mai bine ai încerca să cunoşti lume de la tine din împrejurimi, de vârsta ta happy