| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu situatia asta. Vara aceasta m-am intalnit de multe ori cu un grup de prietene care locuiesc pe strada de pe care m-am mutat acum ceva timp. Pe aceasta strada mai locuieste un baiat de care a inceput sa-mi placa acum cateva luni. Nu ne cunoastem foarte bine, adica el stie cum ma cheama si inca cateva chestii despre mine iar eu ii cunosc o parte din caracter din spusele unei prietene si mi se pare si foarte dragut. Eu nu il suportam cand eram mai mici si nu eram prieteni, nu vorbeam deloc pana acum cateva luni. Ne-am intalnit la un magazin si m-a salutat, iar dupa ce am iesit din acel magazin am observat ca se uita dupa mine, ca si cum se "holba" si acest fapt m-a pus oarecum pe ganduri. La fel, cand ma plimbam pe strada pe care locuieste si trecea pe langa mine ma saluta si se uita doar la mine. Cand am vorbit recent am observat ca ma tachina. Totusi, cand a vorbit o prietena cu el despre relatii, el i-a spus ca nu ii place sa faca primul pas, asa ca, daca il place vreo fata, sa ii scrie ea sau sa vorbeasca cu el. Tin sa mentionez ca locuiesc departe de el si nu cred ca voi mai avea timp sa merg acolo foarte des. Intrebarea mea este, sa fac eu primul pas, adica sa ii scriu? Daca da, ce? Pana la urma nu am nicio garantie ca si lui ii place de mine.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce sens are sa faci tu primul pas, daca el oricum nu-i interesat?
In plus, locuieste departe, deci sanse sa va mai intlaniti nu sunt.
Cauta-ti altul la scoala, unul care sa-l vezi zilnic!

| alina2k18 a răspuns:

Pai nu pierzi nimic, baga-te in seama cu elwinking

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Poți să încerci dacă vrei. Poți să-i trimiți un mesaj sau ceva de genul.