| Wanna_1916 a întrebat:

Buna all! Pe ce program pot sa vad si eu filme? Adica, nu pe net. Pe computer, dar sa imi apara si subtitrarea. Filmele au incluse subtitrarile, dar mie nu imi apar. Cum pot sa fac sa apara? sau ce program ar trebui sa descarc ca sa pot vedea cu subtitrare. Eu am in calculator doar winamp, windows media player si Nero ShowTime.:-s Va rog, ajutati-ma! Ofer fundita.

Răspuns Câştigător
| axll a răspuns:

Cu bs player. pentru bsplayer, ca sa mearga subtitrarea faci drag& drop. adica iei subtitrarea si o tragi in bsplayer. winamp-ul nu suporta subtitrari din cate stiu eu. pentru mediaplayer, ca sa iti mearga subtitrarea va trebui sa o redenumesti. ii dai fisierului de subtitrare exact acelasi nume ca al filmului, respectand fiecare virgula, punct linuta etc. sa nu modifici extensia. (.srt,.sub,.txt) si o pui in acelasi folder cu filmul. sper ca ti-am fost de folos.

| Wanna_1916 explică (pentru axll):

Multumesc mult de tot big hug !

1 răspuns: