| anonim_4396 a întrebat:

Bună. Am fost la mare și a fost prima data când am folosit ob-uri. Acum nu știu... ce părere aveți? Incetinesc oarecum menstruatia, adică mi se pare ca mi-a curs mai puțin decât de obicei.

2 răspunsuri:
| BumiWolfie15 a răspuns:

Nu te afectează cu nimic.Sunt tot absorbante, dar în altă formă. Depinde și ce ai făcut luna asta (alimentație, viață sexuală, etc), nu te aștepta ca fluxul să fie la fel mereu.Ai grijă să nu le îndeși prea mult în interior pentru că se scot mai greu după aceea!

| zurick a răspuns:

Nu ob-urile încetinesc menstruația, ci apa mării. Cât despre ob-uri, sunt mai confortabile vara, în rest n-am nicio părere.