| anonim_4396 a întrebat:

AM si eu o mica problema si am vrea un sfat. prietenelei mele i-a intarziat ciclu 5 zile ( azi fiind a 5a zi ). De obicei o doare burta inainte sai vina. Ea spune ca a duruto burta in prima zi a 2 zi de intarziere dar acum nu mai doare. Facem sex protejat, numai ca luna asta a "intrat" o data fara prezervativ... dupa care am pus prezervativul. Ciudat este ca in a 4a zi de intarziere i-a curs o picatura (mai deschisa la culoare) si acum nimic. Sunt putin ingrijorat si as vrea sa stiu la ce sa ma astept. Inca ceva de mentionat, ea are un ciclu oarecum regulat numai ca luna aceasta afacut analizele si a luat niste antibiotice.
Inca o data sper sa ma ajutati cu un sfat si o parere

3 răspunsuri:
| Noir a răspuns:

Daca este minora este ceva normal sa intarzie si cred ca cel mai bine e sa vb cu parintii! mult noroc:*:*:*

| AmyLee_6712 a răspuns:

Deci as spune o problema...nu una mik sau mare dar o problema careai trebuie sa ii dati atentie.

In primul rand ar trebui sa isi faca un test de sarcina, daca iese negativ ati scapat de ce e mai rau. Apoi ar fi bine sa mearga la ginecolog unde sa isi faca un control, deoarece poate are o infectie si asta ar insemna ca aveti nevoie de tratament aman2. Dar pot exista si cauze minore ale intarzierii ciclului:stres, anumite medicamente, excesul de sport sau un dezechilibru hormonalhappy.

Aveti grija mai departe si incercati sa luati in seama cele spuse mai susbig grin...

Mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde ce varsta are ca daca ai facut cu o minora careia i-a venit ciclul acum 1 an sau 2 e posibil sa nu i se fi reglat deci poate nu e de la sex insa ar trebui sa mergi cu ea la ginecolog pentru a te asigura ca nu veti deveni parinti.succes!