| maria_9426 a întrebat:

Buna
Am in scoala un baiat de care imi place. Amandoi suntem in a 10-a dar nu in aceiasi clasa. Ma inteleg bine cu doua colege de-ale lui, si un baiat.
De ceva timp am observat ca colegii lui se uita dupa mine si se poarta ciudat in preajma mea, sigur nu ma insel pentru ca si prietena mea adica colega lui mi-a confirmat asta. Mi-a spus ca ei au vrut sa vorbeasca cu mine, i-au cerut nr meu de telefon, asta s-a intamplat acum cateva luni, cand eu aveam prieten.
Eu vreau sa intru in vorba cu el. Stiu ca el ar trebui sa faca primul pas dar cred ca nu strica daca eu grabesc putin lucrurile.
Cum ar trebui sa ma port astfel incat el sa ma abordeze? Sau chiar si colegii lui? Daca au ceva de zis sa imi zica in fata nu sa se tot coteasca pe la colturi de cate ori apar eu. Ce credeti despre asta? Vor sa faca baza/batjocura, sau unuia chiar ii place dar nu stie ce sa faca si a cerut ajutorul colegilor?
Nu vreau sa par disperata dupa atentie sau ceva.
Se exclude si sa-i spun la o colega de-a lui ca imi place de el. De id nici nu mai vorbesc ca este cel mai penibil mod de abordare, parerea mea
Nu stiu care sunt posibilitatile si ce trebuie sa fac.
Va rog mult un sfat, parere, ceva, orice.
Multumesc!
Va dau funda:*

1 răspuns:
| TraficaNntaD3Acad3l3 a răspuns:

Da si eu am aceeasi problema.Ai zis ca mai ai prietene pe acolo. Mergi in clasa la ele si incearca sa il bagi in vorba si pe el sa mai afli ceva abordeaza-l prin lookul tau vezi tu.