| maria_9426 a întrebat:

Buna

Am in scoala un baiat de care imi place. Amandoi suntem in a 10-a dar nu in aceiasi clasa. Ma inteleg bine cu doua colege de-ale lui, si un baiat.

Eu vreau sa intru in vorba cu el. Stiu ca el ar trebui sa faca primul pas dar cred ca nu strica daca eu grabesc putin lucrurile.

Cum ar trebui sa ma port astfel incat el sa ma abordeze?

Nu vreau sa par disperata dupa atentie sau ceva.

Se exclude si sa-i spun la o colega de-a lui ca imi place de el. De id nici nu mai vorbesc ca este cel mai penibil mod de abordare, parerea mea.

Nu stiu care sunt posibilitatile si ce trebuie sa fac.

Va rog mult un sfat, parere, ceva, orice.

Multumesc!

Va dau funda:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta un punct comun. Undeva unde inevitabil va intalniti. Uite, de exemplu, si eu am simpatizat un coleg care ia acelasi tramvai ca mine. Si am intrat in vorba cu el, suntem singurii din clasa care iau acel mijloc de transport (deci ar fi o scuza ca nu am cu cine vorbi). Ai inteles? Vorbeste pur si simplu cu el, baga-te in seama cumva, cu orice, fa ceva incat sa incepeti o conversatie. Leaga-te de un accesoriu care il poarta de exemplu Spune-i ceva gen : "Oh, buna, scuze daca te deranjez. Caut de o gramada de timp (gasesti tu ce) asta. De unde ti-ai cumparat-o?" Nu ii spune ca il placi asa din prima, astfel chiar vei parea disperata.
Apoi treci in alt subiect : "Si, in rest, vrei ne cunoastem mai bine? Ca ma plictisesc acum si mi-ar placea sa am un amic nou. Cui nu ii place, nu? ". De acolo, se presupune ca esti fata desteapta si ca te descurci.
Bafta.

3 răspunsuri:
| chiury a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa fii natural si sa ii dai semne ca il placi, daca el te place, asta inseamna ca a vazut ceva interesant la tine

| euzictutaci a răspuns:

Buna! happy

Pai ai putea sa dai din ''greseala'' peste el si nah asa intrati in vorbabatting eyelashes!
sau ai putea pur si simplu sa te duci la el si sa incepeti sa discutati, sa vedeti ce hobby-uri aveti cine stie poate pasiunile lui coincid cu ale tale smug!

In rest fa ce simti tu! kiss

Sper ca raspunsul meu ti-a fost de ajutor!winking

Bye, bye! kiss

P.S.: daca nu imi dai mie fundita plz macar un votbatting eyelasheslove struck!

| Ecstasy_4276 a răspuns:

Deci, daca esti indrazneata il intrebi daca practica un sport ceva, posibil va imprieteni la un suc...
Sau varianta 2:
Esti cu cartile in mana, si dai tu peste el atat incat sa iti cada pe jos, si el daca este politicos(sa speram) isi va cere scuze, sau Varianta 3
Ii bagi subtil un biletel cu nr tau de telefon in geaca sau in mapa, geanta, ghiozdan.