| maria_9426 a întrebat:

Buna

Am in scoala un baiat de care imi place.

De ceva timp am observat ca colegii lui se uita dupa mine si se poarta ciudat in preajma mea, sigur nu ma insel pentru ca si prietena mea adica colega lui mi-a confirmat asta. Amandoi suntem in a 10-a dar nu in aceiasi clasa. Ma inteleg bine cu doua colege de-ale lui, si un baiat. Mi-a spus ca ei au vrut sa vorbeasca cu mine, i-au cerut nr meu de telefon, asta s-a intamplat acum cateva luni, cand eu aveam prieten.

Eu vreau sa intru in vorba cu el. Stiu ca el ar trebui sa faca primul pas dar cred ca nu strica daca eu grabesc putin lucrurile.

Cum ar trebui sa ma port astfel incat el sa ma abordeze? Sau chiar si colegii lui? Daca au ceva de zis sa imi zica in fata nu sa se tot coteasca pe la colturi de cate ori apar eu. Ce credeti despre asta? Vor sa faca baza/batjocura, sau unuia chiar ii place dar nu stie ce sa faca si a cerut ajutorul colegilor?

Nu vreau sa par disperata dupa atentie sau ceva.

Se exclude si sa-i spun la o colega de-a lui ca imi place de el. De id nici nu mai vorbesc ca este cel mai penibil mod de abordare, parerea mea
Nu stiu care sunt posibilitatile si ce trebuie sa fac.
Va rog mult un sfat, parere, ceva, orice.
Multumesc!
dau funda:*

Răspuns Câştigător
| spy2o a răspuns:

Pffffffff...nasoala situatielaughing. uite iti dau un ex:eu m-am indragostit brusc de o fatabig grin,pana acum nu ii dadeam prea multa atentie,dar d ceva timp am inceput sa comunicam mai mult, sa facem glume si chestii de genul, nu mai puteam de nerabdare...asa ca i-am trimis niste mesaje,am vb pe messbig grin(asta se intampla in vacanta de craciun).nu stiam ce reactie va aveastraight face,la inceput am shockato putinbig grin,a ramas si ea surprinsa, dar dupa am mai vb, am inceput sa ne cunoastem mai bine si uite ca avem mai bine de 2 luni d cand suntem impreunabig grin.Parerea mea este ca ar trebui sa ii spui,ori ii spui ori taci pe vecibig grin,u alegiwinking,pana la urma daca e de acord bine, daca nu, el pierdewinkingPAREREA MEAlaughing

6 răspunsuri:
| spy2o a răspuns:

Cred ca florin s-a uitat la pre multe filmerolling on the floor

| spy2o a răspuns:

Ms pentru fundawinking:*, esti o fata fff dragutza...asa ca sigur o sa-ti kda la picioarebig grin, mult succes aaaaa si spune-mi ce ai facutbig grin, sunteti impreuna sau e prea fraier incat nu stie ce pierde?straight face

| necropsy a răspuns:

Hey!happy Ai mare dreptate, id'ul iese din discutie.e urat! Ca sa ii atragi atentia trebuie sa'l privesti, sa te uiti la el in alt mod.adica intelegi tu. Sa ii dai semne discrete ca iti place de el. Mult succes! [-o< nu te inosi prin cererea id'ului>big grin

| TheBoy_4498 a răspuns:

Esti o fata superba. Atat am avut de zis

| RegeleRasului a răspuns:

Pai maria in pauze te duci la el in clasa si vorbesti cu fetele pe care le cunosti de acolo fa-te ca pari interesanta... cand pleci treci pe langa panca lui si ii dai cartile jos poate se apleaca si el dupa ele dar sa te apleci si tu poate asa va veti privi in ochi si poate intrati intr-o discutie amanuntita despre el si tine succes!

| RegeleRasului a răspuns:

De fapt adi asa am facut eu si a functionat:d