| maria_9426 a întrebat:

Buna

Am in scoala un baiat de care imi place.

De ceva timp am observat ca colegii lui se uita dupa mine si se poarta ciudat in preajma mea, sigur nu ma insel pentru ca si prietena mea adica colega lui mi-a confirmat asta. Amandoi suntem in a 10-a dar nu in aceiasi clasa. Ma inteleg bine cu doua colege de-ale lui, si un baiat. Mi-a spus ca ei au vrut sa vorbeasca cu mine, i-au cerut nr meu de telefon, asta s-a intamplat acum cateva luni, cand eu aveam prieten.

Eu vreau sa intru in vorba cu el. Stiu ca el ar trebui sa faca primul pas dar cred ca nu strica daca eu grabesc putin lucrurile.

Cum ar trebui sa ma port astfel incat el sa ma abordeze? Sau chiar si colegii lui? Daca au ceva de zis sa imi zica in fata nu sa se tot coteasca pe la colturi de cate ori apar eu. Ce credeti despre asta? Vor sa faca baza/batjocura, sau unuia chiar ii place dar nu stie ce sa faca si a cerut ajutorul colegilor?

Nu vreau sa par disperata dupa atentie sau ceva.

Se exclude si sa-i spun la o colega de-a lui ca imi place de el. De id nici nu mai vorbesc ca este cel mai penibil mod de abordare, parerea mea

Nu stiu care sunt posibilitatile si ce trebuie sa fac.

Va rog mult un sfat, parere, ceva, orice.

Multumesc!

dau funda:*

Răspuns Câştigător
| missnuuita a răspuns:

Intra cu el in vorba spontan.sau spune-i prieteni tale sa il intrebe pe cine place.sau poti sa-l abordezi chiar tu.genu hey, ce ora aveti? sau orice intrebare ca sa-i atragi atenita

2 răspunsuri:
| TheOceanIsMyLife a răspuns:

O idee ar fi sa treci pe langa el si sa ii mai tragi cu ochiul din cand in cand sau sa ii faci ochi dulci, sigur te va aborda! Eu cred ca acel tip chiar ii place de tine happy si vrea sa vb cu tine dar nu stie cum happy
Succes! happy :d

| Sergyu1995 a răspuns:

Pai ar trebui sa mai intri in vorba cu el sa vezi cum reactioneaza, incearca sai araty ca si tie iti place de el ca poate el este timid si nu o sa faca nimic.