| SmileSiAtat a întrebat:

Am nevoie de un mare ajutor.Deci ieri a fost ziua unui fost coleg si a dat de baut la colegii mei, iar un coleg a baut prea mult si a intrat in coma alcoolica, cu o alcolime de 1, 90 si e in spital.Maine iese din spital iar mama lui s-ar putea sa se duca la politie pentru intimidare.Colegii mei sunt minori...13 ani au maxim. Exista pericolul sa ajunga la scoala de corectie?

Răspuns Câştigător
| daniela36783 a răspuns:

Nu cred ca o sa ajunga la scoala de corectie,
dar este o mica problema
au mai facut asta vreo-data?
mihaela tu sa nu faci nici-odata asta chiar daca ei nu vor ajunge la scoala de corecti pentru ca au de suferit parinti din urma voastra, si nici nu-i frumos din partea lor la 13 ani sa faca asa ceva
si eu mai beau cateodata dar nu ajung in coma se mai intampla sa consumi alcol la diferite ocazi dar nu face abuz
te pup miha
sper ca ti-am fost de ajutor
te rog da-mi funda

1 răspuns:
| xpustoaika15kriss a răspuns:

Ammmmm! nu nu cred probabil doar va deschide o ancheta in acest caz si le va face cate o vizita fiecaruia in parte si cu siguranta parinti acestora vor raspuns pentru faptele lor cu niste amenzi...deoarece ei nu am nici macar 14 ani ...asa ca sa se astete la niste amenzi mai mult ca sigur in rest nu ca doar nu au facut nici o infractiune daca furau.etc.atunci era riscu sa ajuga la scoala de corectie.puphappy