| EuphoricEyes a întrebat:

Am o problema:Nu stiu sa rezolv nicicum o problema la chimiecrying. Eu o sa o scriu si va rog sa-mi dati niste idei de cum as putea sa incep sa o rezolv! Dau funda! Acum urmeaza problema: Sa se calculeze concentratia solutiei care are volumul de 300 ml si densitatea de 2 g /ml.Solutia contine 20 g sare dizolvata! Va rog sa ma ajutati ca e urgent! Multumesc frumos!happy

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Incepi problema bazandu-te pe formula concentratiei:
c pe 100 e egal cu md supra mersi si de aici incepi sa rezolvi problema, folosind datele pe care le stiihappy
Succes!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai
fa si tu cum sti