| diana_2777 a întrebat:

Bunakiss, am si eu nevoie de niste sfaturi de la voi in problema urmatoare:acum vreo 2, 3 luni i-am spus colegului meu de clasa in fata ceea ce simteam pentru elstraight face, pentru ca numai puteam sa stau asa, il placeam de foarte mult timp si el nu dadea nici un semn si m-am hotarat sa ii spun eu, si binenteles ca m-a refuzat si mi-a spus un NU pe care si acum mi-l aduc aminteoh go onsad, si de atunci s-a schimbat enorm, parca numai este el, numai vorbeste cu mine, nu se mai uita la mine, am incercat sa vorbesc cu el dar nimic sadde cate ori il intreb ceva se face ca plouasad, se poarta indiferent cu mine si asta ma doare enorm de multsad. Pana sa ii spun ceea ce simt pentru el ma intelegeam bine cu el, eram amici bunistraight face, partea nasoala este il vad cum vorbeste cu toate colegele din clasa numai cu mine nusad, e mess mi-a dat ignorstraight face. Acum regret foarte mult ca i-am spus ca daca stiam ce se va intampla nu ii mai spuneam dar numai puteam sa mai tin in mine acest lucru.Credeti ca am gresit ca i-am spus ceea ce simteam pentru el chiar daca el nu dadea semne? Ce as mai putea sa fac in continuare? simt ca numai potsad, numai am putere sa mai fac nimicsad, astept sfaturi de la voi, va roglove struck

2 răspunsuri:
| ßhåååå a răspuns:

BUNA.Eu zic ca nu ai gresit deloc,dar te-ai gandit ca poate s-a intimidat de intrebarea ta desi ti-a spus nuwinkingsau faptul ca ti-a spus nu,o fi fost din cauza ca te vedea cu alti ochi(prietena). nu stiu cum sa-ti explic (adica incearca sa-l intelegi si pe el)...dar tu nu incerca sa te mai tii dupa el,pentru ca va veni randul cand o sa vina tot el la tine sa vorbiti, si atunci cand se va intampla incearca sa-i ceri ''socoteala''! pup dulce si sper sa primesc funda, eu am fost sincerabig grin

| Dav7id a răspuns:

Of e normal ce se intampla,al lasat timpul sa treaca si tu i-ai dat de inteles ca a-ti vrea sa fiti prieteni si sa acomodat cu asta,nu s-a gandit ca ii vei spune ce i-ai spus,ma bucur ca nu ti-a fost teama sa ii spui,daca imi spuneai mie asta eu iti admiram curajul si nu iti faceam ce ti-a facut el,dar bravo.Te ignora pentru ca stie cu ce ochi il vezi tu pe el si nu este de acord, incearca sa ii spui daca vrea sa fiti doar amici, chiar daca nu te vei putea conforma cu asta stiind ca tu simti pentru el cu totul altceva.Iti face rau indiferenta lui,spune-i si asta,nu conteaza ce spune el te vei simti mai bine daca stii ca i-ai spus totul,incearca sa treci peste, pentru ca odata spus "Nu" asa ramane,doar sa ii arati indiferenta,sa te porti matur,imbracata bine,dar simplu,eu stiu fii tu insuti, dar la un alt nivel, frumusetea ta sa fie numai pentru tine.Salut!