| xLaLaX a întrebat:

Buna as vrea si eu niste statusuri/fragmente/versuri | despre moarte. Cele mai bune primesc funda :]

Răspuns Câştigător
| ѕмιℓє a răspuns:

Nu iti fie frica de moarte
Totul va trece...
Te vei simti doar rece...
Lumea va plange
Tu vei zambi
Sufletul pleaca
Tu nu reinvi!
Fii intotdeauna ceea ce esti si daca ceea ce esti nu este de indeajuns pentru " cineva " inseamna ca acel " cineva " nu este indeajuns pentru tine.

Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor, stau s-o comenteze pe-a mea; dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei de vultur.

invata sa traiesti fara lacrimi, sa admiri cu indiferenta, sa suferi razand! sih numai atunci vei putea spune "stiu sa traiesc"

Tot ceea ce nu te omoara, te intareste

In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe.

Nu lua viata in serios niciodata. Oricum nimeni nu iese din ea viu.

Cea mai infidela amanta a omului este Speranta. Te inseala zilnic si totusi, traiesti cu ea toata viata.

Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti!

Viata o primim fara sa o cerem si ne este luata fara sa fim intrebati.

Tot ce pierdem. pierdem pentru totdeauna! Ceea ce nu traim la timp, nu traim niciodata!

Cine se Naste CresTe.Cine creSte iubeste love struck. Cine Iubeste Sufera sad.Cine sufera reGreta.Cine regreta mOare. Caci viata e Un vis.Visul o Speranta.iar speranta nu Se pierde niciOdata love struck

N`o S`Auzi Vreodata In Viata Vorbe Rele Spuse`n Fata. Toti Se Dau Prieteni Cu Tine. Dar Niciunu Nu`ti Vrea Bineee!

Sunt momente rare, de pus in rama. winking Viata n-are mainii`! happy Dar uite ca`ti da cate`o palma.

Poate am aere in cap.asta e problema mea.nu poti sa ma suporiti.asta e problema ta.nu ma cunosti, nu comenta.ai grija de viata ta.nu de-a mea!

. viata nu`i roz! [-x noi, o vopsim in verde! :X am pierdut tot straight face, deci nu mai avem ce pierde!\:d/ noi nu bem de suparare, no talking noi bem de sete! :X suntem la poarta iadului, si taiem bilete! love struck.

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi.si chiar de-as avea multe probleme, tot as glumi.pentru ca stii, viata e grea.si lumea e rea! cum as putea s rezist daca nu m-as comporta asa? winking
Omul nu are decat 3 evenimente importante in viata sa: nasterea, viata si moartea…el nu-si da seama cand se naste…simte durerea dinaintea mortii…iar viata.depinde de el insusi cum o descrie.
Destinul găseşte uneori plăcere să ne întristeze tocmai acolo, unde (ne) doare mai tare. Totdeauna loviturile
A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort
iata nu e sentimentala, nu e nici rea, nici buna. Viata e dreapta: recompenseaza pe cei merituosi, pedepseste pe cei lenesi, loveste pe cei care ii incalca legile
Fiecare crede ca traieste pentru sine, da’ cand colo, omul traieste pe pamant ca sa faca viata indeobste mai buna! Iar pentru binele omenirii face sa traiesti o suta de ani, ba si mai mult
Cati oameni realizeaza in momentul visului, ca viseaza? Foarte putini sau aproape deloc. Majoritatea traiesc din plin realitatea acelui vis, precum traiesc la fel de plin realitatea celuilalt vis, care se numeste viata
Cum sa pot admite ca eu nu sunt facut pentru viata, cand, in realitate, viata nu este facuta pentru mine.
Viseaza ca si cum ai trai vesnic, dar traieste ca si cum ai muri azi, caci nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai.
Moartea e o ipoteza pina in momentul cind omul se pomeneste in bratele ei,fara nici o speranta de intoarcere.
Cu cat cauti sa placi la toata lumea, cu atat esti in primejdie sa nu fii respectat de nimeni!

Sigur ca exista si dragoste la prima vedere, dar este intotdeauna bine sa aruncam si o a doua privire.

"O zi pierduta este o zi in care nu ai ras"

Fi intotdeauna ceea ce esti, iar daca aceasta nu e de ajuns pentru cineva, acel cineva nu e de ajuns pentru tine!

Si deziluziile isi au rostul lor in viata, te trezesc din vis...

Prima lege a memoriei: NU ITI POTI ADUCE AMINTE CEVA CE NU AI STIUT NICIODATA!

Cand un om este mai presus de ceilalti si nu vrea sa ramana singur, trebuie sa coboare el la ei, ceilalti nu se vor urca niciodata la el!

Este mai intelept asupra vietii nu acela care a trait-o mai mult ci acela care s-a uitat mai mult cum o traieste!"

Bucura-te de viata. Mort o sa fii mult timp.

Traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima pentru ca una din ele chiar va fi.

Primul pas pe care trebuie sa il faci ca sa obtii tot ce vrei de la viata este asta: Hotaraste-te ce vrei.

Dragostea este ca marea: iti poate oferi o calatorie frumoasa, dar si un superb naufragiu

"Viata aceasta s-ar putea sa nu fie petrecerea pe care o speram, dar cat

timp suntem aici putem de asemenea sa dansam. Amintiti-va asta: nu ne mai putem intoarce niciodata inapoi, acesta e singurul spectacol pe care il jucam."

Toata viata trebuie sa inveti cum sa traiesti.

Înainte de a şti ce e viaţa, ea a trecut pe jumătate.

Viaţa nu-i aşa simplă ca şi cum ai travesa un câmp cu flori

1 răspuns:
| xLaLaX explică:

Big grin