| Diana_5031 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care va privesc in ochi atunci cand discuta cu voi?

Răspuns Câştigător
| Stefi_2999 a răspuns:

Am o parere buna. Cu toata ca uneori ma simt intimidata de privirea profunda a altora (am impresia ca vor sa ma citeasca pe dinauntru) - cu aceste persoane nu-mi prea place sa ma privesc in ochi.ma simt inconfortabil. Mai sunt si persoanele pline de voie buna, pe acele persoane le privesc in ochi, ele facandu-ma sa zambesc si sa fiu si eu la randul meu plina de voie buna. Cand ma cert cu cineva am o legatura vizuala stransa, si privind persoana respectva in ochii ii simt furia sau cel deranjeaza. Atunci cand mama laughing ma cearta - ma feresc sa o privesc in ochi si imi las privirea in jos, deoarece ma simt jenata cand si daca am facut vreo prostioara. Daca as fi sa ma iau dupa "Codul bunelor maniere" de fiecare data cand vorbesc cu o persoana si aceasta ma priveste in ochi la fel trebuie sa fac si eu, cu toate ca nu ma simt confortabil si la locul meu. Cam asta ar fi parerea mea si iata si o afirmatie : Ochii sunt calea catre sufletul oamenilor. Atunci cand privestipe cineva in ochi de fapt ii citesti sufletul, inima. Cand cineva minte se vede in ochii lui, cand cineva e trist se vede in ochii lui (chiar daca vrea sa ascunda asta). Uitat-te in ochii cuiva atunci cand vrei sa afli ceva despre el. Si ei vor face la fel. Take care! Bye-bye!

7 răspunsuri:
| TroianAksakov a răspuns:

Mi se pare un lucru foarte bun, apreciez asta la un om pentru ca asta inseamna ca stie ce vrea si nu ii e frica se poarte o discutie deschisa.In caz ca e un baiat, se spune ca te place daca se uita in ochii tai cand vorbesti cu el si, chiar e adevarat

| PinkStyle a răspuns:

Imi place acele persoane... chiar si eu fac uneori asta este placut. laughing

| Ded a răspuns:

Sunt sinceri
vor sa te intimideze
le place sa te priveasca
vor sa vada daca minti.

fundita?

| Mayyyyyy a răspuns:

Sa-ti spun parerea mea:acele persoane care te privesc in ochii cand iti vorbesc :fete sau baieti etc. incearca sa te cunoasca poate? cunosc persoane de genul, si ma inteleg la perfect cu ei! am o parerea foarte buna asta demonstreaza ca sunt niste persoane foarte sincere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că sunt persoane încrezătoare în ele şi sincere.

| TeoPT a răspuns:

Păi unde vrei să se uite, în decolteu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E lipsa de respect sa nu privesti o persoana in ochi cand vorbesti.