| Darianamaria827374737 a întrebat:

Buna, cum pot face sa nu mai par palida sau mai exact de etnie roma? Nu sunt tiganca dar totusi sunt inchisa la culoare si lumea asta crede, chiar daca le arat familia mea sau le dau dovezi. Lumea ma stie drept tiganca... Cum as putea sa ma schimb fizic macar un pic, sa nu mai fiu palida si sa ma deschid la culoare?

2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Oamenii palizi au pielea deschisa la culoare. Din pacate nu ai cum sa schimbi culoarea pielii, cremele de depigmentare au efecte secundare destul de neplacute

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Sunt de parere ca, nu trebuie să asculți ceea ce spun altii, sau mai pe scurt să pui la suflet aceste lucruri. Acest lucru nu stiu daca l poti schimba, dar n ai de ce sa faci asta, esti perfect normala, ca toti oricare alții. Nu trebuie sa te schimbi deloc, ii spui simplu ca pielea ta este sensibilă la soare si ca te arzi repede. Simplu. Cheers!