| dubi a întrebat:

cum pot vorbi cu baiatul pe care il plac? este in aceiasi clasa ca si mine, doar la alta litera sad
cum m-as putea apropia mai mult de el? suntem prieteni, ne intelegem bine, dar vreau sa stiu daca si el ma place...
Help!
Funda

2 răspunsuri:
| Deniisze a răspuns:

Pai... Vorbeste mai mult cu el... Afla ce ii place la o fata si ce nu. Si ai putea sa compari asta cu tine, sau ai putea sa ii spui pur si simplu in fata ca-l placi, sau devino cea mai buna prietena a lui. Bafta!

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e greu.Fii mai draguta cu el decat cu restul,cere-i ajutorul la diferite chestii de scoala sau ofera-te sa-l ajuti,roaga-l sa-ti aduca si tie ceva de la chiosc sau intreaba-l daca nu vrea ceva,zambeste-i, intreaba-l despre ce stii ca-l pasioneaza, ce muzica asculta etc.Dar in nici un caz nu-i spune TU ca-l placi.Nu te oferi tu, arata-i interesul tau pentru el, dar asteapta sa faca el primul pas.Asa nu ai nimic de pierdut si nici nu te faci de ras in cazul unui refuz...Ai grija.Mult noroc!