| GW1521 a întrebat:

Imi place foarte mult de o colega de clasa, cum ma pot apropia de ea, sa trec de la amici la prieteni! help

5 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Trebuie sa vezi daca are prieten sau nu. Daca are, nu cred ca mai e loc de inca unul si de regula nu este frumos sa incerci sa desparti pe cineva doar de dragul de a fi cu tine. Daca este singura si nu are prieten va trebui sa vezi daca ai sanse sa te priveasca ca pe un prieten, iar asta iti vei da seama din discutiile si tonalitatea pe care se realizeaza acestea. Daca ati intrat vreodata in discutii intime cu siguranta ca veti mai intra, ori daca accepta sa vorbeasca despre asta cu tine inseamna ca te place. Daca discutati strict despre scoala, teme, profesori atunci cred ca te considera doar prieten.Succes!

| D7 a răspuns:

Paai, du-te in pauze pe la ea, intrati in disctutii, radeti, cheamo dupa masa afara,... chestii de genu.winking

| AndriciTpu a răspuns:

Spui in fata " fa ma vrei sa nu ma vrei"... funda?

| GW1521 explică (pentru AndriciTpu):

Zi sa mori tu, esti prost ori esti prost?!

| miraj1 a răspuns:

Pai pur si simplu incerci sa o cunosti putin mai mult fara ca ea sa-si dea seama. in momentul cand o sa-i cunosti preferintele tu vei fi in orice moment un aliat al ei si asta ar fi un prim pas.incearca sa fi putin mai gratios cu ea, si la un moment dat ii vei spune ce simti pentruea far jena. daca este o fata decenta iti va da o sansa asta daca nu e si ea inebunita de tine si tu nu-ti dai seama.