| anonim_4396 a întrebat:

E o poveste destul de lunga dar încerc sa o scurtez cât pot de mult laughing E un tip in liceu mai mic decât mine, el a 10a, eu a 11a și suntem de aceiași ani ca vârsta. Și îmi place de el super mult,i-am spus ca îl plac dar nu in fata,pe Facebook,știu a fost o prostie dar așa s-a întâmplat la momentul respectiv,dar nu i am spus chestia asta recent, i am spus acum cam 3 luni,ma rog. Si acum sincer regret ce am facut. El a spus ca nu ma place si ca ma place ca pe o prietena. Ideea e ca noi nici prieteni nu prea suntem doar ne salutam. Si a venit vacanța de vara si nu am mai vorbit. La începutul liceului anul asta m-a salutat la liceu de mai multe ori și am zis sa îl salut si eu sa nu ma salute doar el,si așa am făcut. Dar acum sincer vreau sa vorbesc mai multe lucruri cu el doar noi 2, sa încercam măcar sa fim prieteni. Ideea e ca el mereu vine la liceu cu un prieten și când iese in pauze iese cu toți colegii și chiar nu am cum sa vorbesc cu el,doar sa îl prind singur. Acum am nevoie de ajutorul vostru,cum credeți ca as putea sa ii zic sa fim prieteni măcar? Sau nu știu măcar sa vorbesc cu el,ce subiecte as putea vorbi cu el? Pls, help chiar îmi doresc sa pot face ceva.

4 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Mie mi se pare total neinteresat de persoana ta, atat romantic cat si platonic. Efectiv cred ca iti pierzi timpul degeaba.

| Necunoscut112 a răspuns:

Lasă, dragă, băiatul în pace! Tu vrei să fiţi prieteni ca să încerci să îl cucereşti, dar el, ţi-a spus clar că nu te vrea. Faptul că a adăugat că te place doar ca prietenă, a fost doar un gest de politeţe. Băieţii nu îşi doresc să aibă amice.

| Yon1470 a răspuns:

Daca ti-a dat de inteles clar ca nu vrea si tu il placi, acum vrei sa fiti macar prieteni? Eu zic sa te uiti dupa altul si sa-i dai pace.Totusi,daca vrei sa fii refuzata si real, nu doar pe Facebook, poti incerca!

| io09675 a răspuns:

Salut! Singura chestie pe care o poti face este sa lasi timpul sa treaca. Acum iti doresti sa poti vorbi cu el, dar peste vreo 6 luni poate vei considera ca ai gresit. Nu iti recomand sa mai tii legatura cu el, pentru ca pe el probabil il gadila la orgoliu ca i-ai zis ca il placi. El probabil vrea sa te ignore ca tu sa il implori sa vorbeasca cu tine.

Funda? laughing