| CheetahQueen a întrebat:

De cate ori ti se poate prelungi termenul de returnare al cartilor de la biblioteca? Stiu ca atunci cand imprumuti o carte ai timp 2 saptamani sa o citesti, iar daca nu ai terminat sa o citesti mai primesti inca doua saptamani.Este posibil daca nu ai terminat cartea chiar daca ai prelungit-o o data sa iti mai dea inca o data doua saptamani, adica sa ai 6 saptamani sa citesti o carte? Eu am imprumutat un roman dar imi este frica ca nu il voi termina pana sa expire termenul de prelungire.Multumesc si fundahappy

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Depinde de biblioteca. Unde merg eu ti-l prelungeste si de 3 ori si oricum nu prea tin ei cont daca aduci cartea la timp sau mai intarzii cu cateva zile. Mai mult de 3 ori nu stiu daca se poate.