| anonim_4396 a întrebat:

De fiecare dată când ies pe stradă, ochii oamenilor sunt ațintiți spre mine de zici c-aș fi vreun asasin. Si mi se pare că lumea se uită cu ochi răi la mine. Pur și simplu, nu știu cauza, întrucât am haine ok pe mine, nu am defecte fizice sau altceva însă chiar nu știu de ce toți oamenii se holbează la mine. Am o bănuială și anume acneea pe care o am pe față, dar nu cred pe deplin că asta e cauza. Nu știu dacă sunt paranoic, dar trebuie să fie o explicație. Voi ce spuneți?

Răspuns Apreciat de Editori
| katekd02 a răspuns:

Totul este în mintea ta. Tu pui accent mai mult pe ceea ce cred oamenii despre tine și le acorzi lor cea mai multă atenție. Nu ar trebui să îți pese în ce manieră te privesc ei, atâta timp cât tu te simți confortabil în pielea ta. Deci, poate dacă ai fi mai încrezător în tine și nu i-ai mai privi și tu pe ei cu atâta nesiguranță, ei s-ar opri.

6 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Eu cred ca e doar in capul tau, ai putea sa vezi un psiholog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se uita la tine deoarece si tu te uiti la ei. E un reflex al tuturor mamiferelor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu mă uit doar 2 secunde, dar se uită insistent.

| whatevernvm a răspuns:

Pari paranoic tho

| Andreeush a răspuns:

Eu cred că ești doar un pic paranoic.
Nu cred că ar lumea s-ar uita urât la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Mi-ar plăcea sa cred asta. sad