| LucaAdina a întrebat:

E grea facultatea de traducere si interpretare ( engleza-franceza) din cadrul Universității de Politehnica Timisoara? E încărcat orarul, examenele sunt grele?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Iti recomand daca vrei pe asa ceva sa vii la UVT, la Poli nu e chiar cea mai serioasa sectie pentru asa ceva, UVT are sectie speciala lalitere pentru asa ceva si e mult mai bine, eu studiez asta chiar pe limbile spuse de tine

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Facultatea asta nu poate fi grea: încă nu s-a inventat

| LucaAdina explică (pentru Adry05):

Si cum ti se pare? ce ai de gand sa faci dupa ce termini facultatea?

| Adry05 a răspuns (pentru LucaAdina):

E oarecum pe placul meu pentru ca nu facem literatura, doar ceva optional intr-un semestru, mi s-a cam urat de traduceri dupa facultatea asta sa fiu sincera cu tine laughing) Nu cred ca continui pe traducere sau ceva, o sa vad ce-mi gasesc, nu vreau neaparat in domeniu, m-am dus la facultatea asta pe principiu ca mereu mi-a placut sa invat limbi straine si am avut si "ureche" pentru asa ceva si am zis ca e un domeniu care-ti deschide usor cale spre alte domenii.