| Maria_Maria_1995 a întrebat:

Cate locuri sunt disponibile la Traducere si Interpretare, Facultatea Stiinte ale Comunicarii din cadrul Universitatii Politehnice Timisoara? In 2014, respectiv 2015 au fost cate 60 de locuri. La fel vor fi si in 2016?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se cunosc de pe acum detalii despre admiterea din 2016!
Acestea se vor ştii doar după ce se aprobă Regulamentul de admitere şi se stabileşte nr de locuri - deci, după luna Ianuarie 2016!
Dacă zici că au fost câte 60 de locuri în 2014 şi 2015, atunci este POSIBIL ca şi în 2016 să se menţină acelaşi nr de locuri ( dar NU este "obligatoriu" )...

Toate cele bune!