| anonim_4396 a întrebat:

Bună,eu acum o lună am cunoscut un băiat pe instagram...am făcut cunoștință...am vorbit, mai multe chestii.Țin să spun că mă cunoaștea destul de bine pentru că eu îi povesteam orice ce se întâmplă în fiecare zi și el mai îmi povestea dar rareori pentru ca îmi spunea ca are treaba de la 6 dimineața până la 11 seara și chestia asta îmi dădea de bănuit..ma rog.Ieri i-am spus și verișoarei mele de el, ea mi-a spus ca nu e deloc ok, aseară când am ajuns acasă el mi-a spus că cel cu care îmi dăduse poza nu este el.

Cică este un băiat cu care făcea sor-sa zile pe snap dar el mie nu mi-a spus ca are o soră, cum pot sa aflu cine este în spatele contului în afară de să mă duc la politie? Va rog mult de tot!

Răspuns Câştigător
| Kerre a răspuns:

Daca a facut-o odata, o sa o faca si a doua oara, esti fata desteapta, sunt sigur ca poti gasi persoane mult mai bune.

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Studiaza.i profilul, poate a scapat detalii despre el. Daca nu, intreaba.i prietenii sau pe cativa care ar putea avea tangente cu el daca il cunosc.

| luizaionescu45 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu îi cunosc nici un prieten

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru luizaionescu45):

Ma refer la prietenii virtuali.

| luizaionescu45 a răspuns (pentru anonim_4396):

Încerc acum

| Catrice a răspuns:

Nașpa asa.

| Kerre a răspuns:

Parerea mea ar fi sa nu iti pierzi timpul si energia. Nu ar fi mai simplu sa treci peste el si sa faci lucruri mult mai productive si benefice pentru tine decat sa-ti pierzi timpul incercand sa afli cine este in spatele contului? Imagineaza-ti cate persoane poate mult mai bune cu care poti rezona incredibil poti cunoaste in acest timp, don't waste time.

| luizaionescu45 a răspuns (pentru Kerre):

M am atașat foarte tare de el...e greu foarte greu

| Kerre a răspuns (pentru luizaionescu45):

Stiu ca iti este foarte greu, totusi incearca sa discuti deschis cu el. De ce nu incerci sa il suni pe telefon sau chiar Instagram cand este el liber sau dupa ce vine de la munca si sa-ti dai singura raspuns la toate intrebarile care te cuprind? Daca ezita sa faca asta in mod constant si este foarte distant atunci cel mai bine ar fi sa renunti la el,

| luizaionescu45 a răspuns (pentru Kerre):

El a plecat în Anglia, se întoarce tocmai la vară...nu mi-a dat numărul lui de telefon, Facebook ul, snap ul.Singura soluție e să aștept să se întoarcă

| Kerre a răspuns (pentru luizaionescu45):

Sunt sigur ca are acces la internet, scrie-i pe Instagram.

| luizaionescu45 a răspuns (pentru Kerre):

I am scris, dar mi-a spus ca telefonul îl lasă în țară...am poză cu el dar el pretinde ca nu el

| Kerre a răspuns (pentru luizaionescu45):

Si chiar crezi ca si-ar lasa telefonul in tara si ar pleca in alta tara fara telefon? Nimeni nu isi lasa telefonul din mana chiar si cand se duce la baie, vrea doar sa te faca sa-l astepti.

| luizaionescu45 a răspuns (pentru Kerre):

Eu îl aștept cât este nevoie dar m-a mințit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și tu ai crezut ca îl găsești pe făt frumos umblând pe Instagram? Nu tot ce zboară se mănâncă, iar data viitoare cere sa faceti și videocall. Măcar asa îl vezi, știi cu cine stai la discuții. În fine, nu știu dacă exista pe Instagram apelare video. Dar poți prin Skype sau messenger. Cu cine ai stat tu de vorba posibil sa fie chiar și pedofil.

| Adry05 a răspuns:

De ce ai mai sta să-ți bați capu cu un mincinos lol?

| luizaionescu45 a răspuns (pentru Adry05):

Nu a mințit, vară mea la pus 100%