| Adriana_8922 a întrebat:

Eu as vrea sa intru in liceu Rosetti (filologie ) si as vrea sa stiu cam ce materii se fac, cum este liceul, daca este adevarat ca din cls 11 nu mai fac mate, la ce dau teze, cu ce medie se intra... daca imi puteti spune happy

Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Pancake a răspuns:

Buna! kiss
Pai liceul e destul de ok. Da, este adevarat din clasa a 11a la filo nu mai faci matematica, fizica, chimie, etc. de fapt sunt toate concentrate intr-o singura materie "stiinte". tezele se dau la romana, latina, geografie/istorie, engleza. si media de anul asta a fost destul de mica, 8.14 sau ceva de genul. o sa ai dulap pe care il vei imparti cu o colega/coleg de clasa, daca vrei. laughing avem un radio al nostru, avem revista scolii dar nu e cine stie ce, laughing) aaam, avem sala de festivitati, plus un teren foarte, foarte mare cu iarba multa.
sper ca te-am ajutat. kiss