| croissant a întrebat:

Buna, eu sunt educatoare la o gradinita. Ieri aveam programul pana la ora 18 dar am plecat pe la un 14 caci nu am mai rezistat, am avut o migrena si o stare proasta. Credeti ca acest lucru va avea consecinte asupra mea? Mentionez ca lucrez de 2 saptamani aproximativ 3. Am mai fost educatoare dar acum unde sunt eu copilasi sunt dificili si rasfatati... Uneori simt ca nu mai pot face fata si imi doresc sa plec

Răspuns Câştigător
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Trăim între oameni. Vrem nu vrem depindem unii de alții,mai mult sau mai puțin.Să lucrezi cu oamenii este o provocare și ai nevoie de răbdare,de înțelepciune,apoi cu copiii este mult mai greu,uneori ar trebui să ne punem adulții în locul lor,să ne coborâm la mintea lor pentru a-i putea înțelege,dar "secretul" reușitei fie că lucrezi cu adulții, fie că sunt copii este dragostea față de aproapele, de cei din jurul nostru.Să îi tratăm pe toți cu înțelegere, cu calm, să ne comportăm cu cei din jur cum am vrea și noi la rândul nostru să fim tratați.

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Pai si cine răspunde de copii în alea 2 ore cat erai acasă?!