| Maryyyaa a întrebat:

Hey. Ieri m-am trezit cu o migrena și am luat un fasconal și mi-a trecut, iar astăzi m-am trezit iar cu migrena. De ce oare? Eu de mult ma confrunt cu migrenele, dar aveam o migrena, o data la 2 săptămâni. De ce am migrene atât de des? Și ce pot face sa scap de ele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un medic. Migrena poate fi de la tensiunea prea mare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Caută de unde vin. Răspunsul nu este pe TPU.

| dullcat a răspuns:

Buna.Poate fi o problema de sanatate care necesita vizita la medic, nu remediile de pe internet.

| Fatamuntilor a răspuns:

Masoara tensiunea, poate e de acolo!

| AmandinaDragan a răspuns:

Gandesti marunt.

| kishoo23 a răspuns:

Trebuia sa dai si alte detalii pentru ca cineva sa iti spuna o cauza concreta aproximativ. Migrena nu este o raceala sa poti scapa de ea, pur si simplu iti trec odata cu varsta. Eu aveam migrene la pubertate de exemplu, pe la varsta de 9, 10, 11, 12 ani, dar mi au trecut odata ce am trecut de acesti ani. Incearca sa uiti de durere atunci cand o ai.