| croissant a întrebat:

Buna ziua, sunt educatoare dar nu stiu daca sa mai stau sau nu. Simt ca nu mai rezist... Directoarea a spus ca si-ar dori ca eu sa raman, mentionez ca ea stie ca am ganduri sa plec de acolo... Ce sa fac? Ma simt confuza, cum imi pot da seama care este decizia corecta pentru mine? Doresc sa plec deoarece programul este foarte incarcat si nu mai am timp pentru orice altceva. Luni si miercuri sunt de la 8:30 pana la 14 iar restul saptamanii de la 8 pana la 18

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Ma intreb daca atunci cand ai ales aceasta meserie ai stiut ce te asteapta!
Avantaje ai un mediu placut lucrul cu copiii este placut, si cred ca te si iubesc! Mie programul mi se pare ok, in alte locuri ai fi lucrat si mai mult.In plus sambata si duminica sunt libere.In plus, ai plan altceva? esti in cautare de altceva?
De fapt ce te ne(multumeste)? doar programul?
I

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu stai la program, nu esti buna de educatoare. Asta ai scris in alta intrebare a ta.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca deja ai dubii, e clar ca cea mai buna idee este sa pleci, sa iti gasesti altceva.

| sierra1 a răspuns:

"sunt educatoare dar nu stiu daca sa mai stau sau nu"

numai tu știi ce-o să faci, ce alternative mai bune ai. Nimeni nu trebuie și n-are dreptul să-ți spună ce să faci. Baftă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce vârstă ai? Ai două zile până la 14, liber în weekend. Crezi că în alte locuri de muncă e mai ușor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cât mi-aș dori un serviciu cu un program de genul...

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Și ce o sa faci după? Cum îți câștigi traiul? Găsește un job mai puțin solicitant, care sa nu te solicite psihic.
Dacă simți ca nu mai poți dați demisia.
Noi nu știm ce este corect pentru tine dacă nici tu nu ști.