| fede12 a întrebat:

Eu sunt inalta 1.70 si putin cam slabuta (am 14 ani) daca m-as apuca de vreun sport.o sa ma ajute cu ceva adica sa nu prea mai cresc in inaltime sau o sa slabesc mai tare big grin? funda!

4 răspunsuri:
| ELmirabell a răspuns:

Fetele inalte sunt frumoase! Este bine ca esti inalta iar cat vei mai creste nu poate fi influentat de sport ci doar de hormonii de crestere. Fii fericita si stai cumintica, totul este perfect!

| BellaVampire a răspuns:

Buna!
Daca te apuci de sport, iti vei dezvolta armonios corpul si vei fi mai sanatoasa.
Mai cresti putin in inaltime, dar in nici un caz nu mai slabesti!
Iti recomand handball-ul (am facut si eu vreo 3 ani si este frumos!)
Bafta! happy

| Skyglory95 a răspuns:

Cred ca daca te vei apuca de vreun sport te vei dezvolta uniform.insa trebuie si o alimentatie sanatoasa! daca vei face acel sport cu drag si te vei implica total in viata sportiva cu siguranta vei avea un corp de invidiat!(aruncatul cu privirea nu face parte din sporturile care te pot ajuta sa ai un corp perfect)

| fede12 explică (pentru Skyglory95):

In ce consta o alimentatie sanatoasa? sunt sigura ca alimentatia mea nu e deloc sanatoasa..mananc multe dulciuri si mai mult in oras.