| 1woman a întrebat:

Buna ieri mi-a venit pentru prima data menstruatia este normal sa curga mult sange din 10 absorbante mi-au mai ramas 3. Funda

2 răspunsuri:
| Freddie23 a răspuns:

7 absorbante in circa 24 de ore?
daca scadem noaptea, inseamna ca ai schimbat unul la ~2.5 ore... nu este mult, dar trebuie sa iei in considerare mai multi factori: greutatea ta (daca esti corpolenta ai mai mult sange), cat de mult sange era pe absorbant (fiind prima data nu ai un termen de comparatie si le schimbi mai des), de a doua zi ar trebui sa se mai opreasca, iar in a 3-a sa fii pe terminate... fara un punct de referenta e un pic dificil sa-ti faci o idee.
Totusi daca nu ai avut raceli si dureri mari, eu zic ca e totul in regula!

| mona a răspuns:

E normal daca ti a venit pentru prima data