| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor! Sambata mi-a venit menstruatia pentru prima oara si mi-e frica pentru ca curge mult sange, nu mai fac fata cu absorbantele(gen Discreet). Il schimb in fiecare ora. Azi de exemplu la scoala m-am patat. crying A fost groaznic. Ce sa fac ca sa fiu sigura ca nu ma mai patez? Si e normal sa curga atat de mult sange? Voi ce absorbante folositi? happy

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste un absorbant ca lumea[always] si nu te vei pata, fiind prima data cand iti vine, e normal

| croissant a răspuns:

Buna! La inceputul menstruatiei este normal sa curga mult mai pe la sfarsit nu va curge asa de mult iar in privinta absorbantelor iti recomand de la always. Eu sunt foarte multumita de el. Alegi in functie de marime.

| SuneteDeChitara a răspuns:

Stai liniştită. Este normal ca pentru prima dată să îţi curgă mai tare. Apoi încet, încet îţi va curge normal. Şi ca absorbante eu îţi recomand Always Night Ultra. Sunt mai lungi şi absorb mai mult lichid.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Este normal ca fiind la început să curgă mai mult.
Discreet-urile le foloseşti în zilele dintre menstruaţii, nu la menstruaţie.
La menstruaţie poţi folosi absorbantele Always Ultra.
Te pup!

| Izukie00 a răspuns:

Buna! Asa e la inceput, curge mai mult, cel putin in primele zile. Eu folosesc absorbantele Bella, sunt si de noapte, de zi si sunt foarte bune. Incearca-le pe cele cu aripioare si cele mai mari, iar in ultimele zile poti folosi unele mai mici. Cel putin. eu asa fac. Sper ca te-am ajutat.

| Madda16x a răspuns:

Buna' Deni... e normal pentru. prima data sa curga asa de mult... happy confused.
Si e mai buna " Always " ["absoarbe mai bine... "]

| Madda16x a răspuns:

Buna' Deni... e normal pentru. prima data sa curga asa de mult...
Si e mai bun " Always " ["absoarbe mai bine... "]