| summersensation a întrebat:

M-am uitat astazi in oglinda si am realizat cat de grasa sunt (58-59 kg la 1.65 m) si m-am hotarat sa nu mananc nimic weekedul asta si sa beau doar apa. In plus am observat ca am o gramada de celulita, cum sa scap de ea? Probleme cu greutatea am de cand ma stiu, m-am acceptat asa, dar acu la 16 ani nu ma mai suport. Fac aproape in fiecare seara 30 de minute pe bicicleta, incerc sa mananc sanatos, desi nu pot pentru ca sunt foarte pofticioasa, dar acum m-am hotarat sa nu mananc nimic weekendul asta si apoi saptamana viitoare sa mananc doar fructe poate slabesc macar 5 kg. Stiu ca metoda cu infometarea nu e deloc sanatoasa, dar trebuie sa fac ceva cat mai repede. Dati-mi va rog cateva sfaturi si povestiti-mi experientelel voastre de acest gen.

6 răspunsuri:
| danrey a răspuns:

Buna tu daca ai vrea sa fii normala ar trebui sa ai 60kg
ai mai putin deci esti normala
si faza cu''sa beau doar apa tot weekendu'' e extrema si ti se poate deregla organismul extrem de rau
nu te infometa, fa exercitii

| Vlad_1383 a răspuns:

Nu incerca aceasta dieta mai bine foloseste una pe o perioada mai lunga caci daca vei slabi repede vei avea parte de efectul eu-eu si te vei ingrasa si mai mult. Te sfatuiesc sa mergi pe jos el te ajuta sa slabesti caci foloseste toti muschi din corp! iti urez succes

| TeoPT a răspuns:

Nu ești grasă DELOC.
Ești chiar proastă dacă te înfometezi, plus că n-ai motiv.
Baftă

| SufletAcadelicit a răspuns:

Bună. Eu am slăbit fără să vreau. Încercă să îţi găseşti un sport ceva care să îţi placă să îl faci. Şi cred că cel mai bine e să faci dansuri. Eu aşa am slăbit. E şi distractiv şi cunoşti şi oameni noi. Iar în privinţa mâncării, ai să observi singură faptul că nu mai mănânci la fel ca înainte. Eu am slăbit în interval de 2, 3 luni 5, 6 kg. Baftă, Sper să te ajute cu ceva happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ritmul asta vei deveni anorexica. Esti chiar prea slaba, inceteaza!
Iar daca te infometezi, degeaba. Cand vei manca, totul se va pune iarasi pe tine deoarece organismul isi va umple lipsa.