| anonim_4396 a întrebat:

Maine plec la mare si sunt in a 4 a zi a menstruatiei. Este adevarat ca de la vitamina C se mai opreste? A incercat cineva? Multumesc!

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu. Vitamina K este pentru oprirea menstruației, d fapt vitamina are rolul să îngroașe sângele și ceea ce nu-i recomandat. Mergi la mare folosește O.B-uri mini și nu vei avea probleme de a te păta.

| Adry05 a răspuns:

Nu laughing)) Era vitamina K. Si eu am cerut la farmacie, i-am zis femei aleia si mi-a zis ca nu opreste cu nimic, doar iti imputineaza sangele ceea ce nu e bine pentru organism. Stai si tu asa ca oricum mai ai putin si scapi.