| Emilia1015 a întrebat:

Sambata plec la mare si voi fi in a 5 a zi a menstruatiei (nu imi va mai curge mult, cateva picaturi la un interval de cateva ore). Am citit pe net cum ca vitamina k ajuta la oprirea menstruatiei si ma gandeam sa iau. A incercat cineva? Sa evit totusi intratul in apa? Multumesc.

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În locul tău, eu n-aș lua vitamina K sau alte pastile. E totuși a cincea zi. Chiar trebuie să te scalzi, imediat când ajungi la mare? Te odihnești, poți vizita orașul/stațiunea, sunt atâtea lucruri frumoase de făcut...

| Caro34 a răspuns:

Nu te prosti cu medicamente pentru ceva normal. Poti merge la plaja, poti face plimbari pe nisip, insa faci pauze la umbra si nu te scalzi in apa. Nu are rost sa-ti dereglezi ritmul mai ales ca esti pe final, apoi mai faci cine stie ce reactii pentru ce? Nimeni nu a murit pentru putina asteptare, deci fii serioasa! Distractie placuta la mare si multa sanatate!

| utilizatorcim a răspuns:

Vitamina k oprește sângerările. Știu pentru că am avut o hemoragie destul de gravă la o vene din nas și mi-au făcut injecție cu vitamina K. Nu are ce rău să-ți facă.

| SunnyDays03 a răspuns:

Si eu am trecut prin acelasi lucru numai ca la mine era in a treia zi. Foloseste un absorbant pe slip si poti sa intri in apa cu el. Dupa ce iesi din apa il schimbi. Dar cel mai bine e sa mai astepti o zi. Btw nu lua pastile pentru ca din cauza lor se produc dereglari hormonale care au consecinte periculoase.