| con12ro a întrebat:

Buna particip maine la un concurs si trebuie sa scriu vreo 12 randuri despre primavara. daca stiti un text scrieti daca nu macar un link funda. pana maine repede

Răspuns Câştigător
| pinguin126_8793 a răspuns:

Nu-ti pot da decat idei:Anotimpul tineretii.-natura reinvie,-totul inverzeste. Aplica si niste expresii cum ar fi:A sosit in caleasca incununata cu verdeata; Cerul pare un vis albastru, azuriu; Razele soarelui au strapuns norii si au incalzit pamantul.
Sper ca te-am ajutat.big grin