| DarkAngel_1320 a întrebat:

Parul meu este drept si m`am saturat de el. Nu suport sa il prind deloc, nici sa imi pun cate o fundita prin el. As vrea sa stiu cum sa mi`l fac cret. O idee buna este cea cu spuma, dar nu stiu cat de ud trebuie sa fie, cata spuma sa pun, daca trebuie sa il incretesc eu, sau daca trebuie sa-l usuc dupa aia. Plus ca imi este frica ca atunci cand il pieptan sa se strice. Ce sfaturi imi dati? Cum sa procedez? Fundakiss!

3 răspunsuri:
| yinna a răspuns:

Eu m-am facut creata pe fasii de material.Trebuie sa fie putin ud.si infasori parul pe o bucata de material. tifon cum am facut eu.trebuie sa stai toata ziua cu ele in cap asa ca trebuie sa ramai in casa.app sa faci fundita dupa ce ai ajuns cu parul aproape de scalp ca sa nu se desfaca.

| PerfectlyImperfect a răspuns:

Doamne ce mi'as dori sa am si eu parul lins ca al taubatting eyelashes.Al meu e cret cret happy.
Ma rog,daca il vrei cret ar trebui sa fie natural,dar totusi merge sa il faci cret si asa:
Dupa ce faci baie/dus,lasi putin parul sa ti se usuce, si dupa ce nu mai e asa ud iti faci un coc dezordonat.
O alta metoda este aceea ca sa iti usuci parul cu chestia aia cu tepi de la fen blushing [nu imi vine momentan in minte denumirea :d].
Eu stiu metodele astea thinking+cea daca il ai natural, bineinteles happy

| KaRa23S a răspuns:

Impleteste strans srans si stai o zi cu el spic. Dupa ce ii dai drumu va fi ondulat si va arata bine. /Eu asa fac si sta cret mai mult depine si de par