| love10andra a întrebat:

Am parul cret si mie nu-mi place deloc! Puteti sa-mi dati niste sfaturi cum sa ma pieptan mai usor? Un gel sau ceva nu stiu!

Răspuns Câştigător
| faaalyoana a răspuns:

Deci nu te lua dp fetele astea, nu-ti intinde parul ca ti-l nenorocesti...
Parul cret e mai uskt de fel, si deci are mult volum...
Dupa ce te speli pe cap aplik un balsam pe lungimea parului, maseaza parul si apoi il descurci cu un pieptene cu dintii rari.
Dupa ce il stergi cu prosopul bine de tot, te dai cu spuma...cea mai buna este intesa (8 lei), si il usuci cu pheonu deoarece parul se aranjeaza mai frumos asa.si apoi te dai cu un pic de ulei de par pentru luciu.
Sa stii ca parul cret e foarte frumos, intradeavar sunt si perioade cand nu se aseaza cum vrei tu, dar sa stii ca se datoreaza cantitatii de spuma pe care o folosesti ( cateodata fol prea mult si sta aiurea).
Sa stii ca eu asa imi ingrijesc parul...mai folosesc masti naturale cu ulei de masline sau ulei de ricin, pur si simplu iti masezi parul cu el, apoi lasi uleiul 1/2 h in cap.
Si iti poti tunde varfurile singura, asa procedez eu mereu.
Te pup creatzo!

5 răspunsuri:
| هوراس a răspuns:

Pai intinde-l cu placawinking

| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Sie eu am parul cret, insa te sfatuiesc sa nu il intinzi cu placa :o sa se arda. Opteaza pentru gel...e mai sigurwinking

| AiEnmaa a răspuns:

Poti cumpara un gel de la Avon sau Oriflame(mai bine de la oriflame)iar apoi ti-l poti face cu placa sau sal prinzi cumva sanu se vada sau sa-ti faci o coafura care sa te avantajeze.Succes!

| byaanca a răspuns:

Mda, Gelul nu e atat de bun. De ce? Pentru ca iti unge parul, va fi foarte gras si va fi mai cleios, va arata ca si un par murdar, te sfatuiesc sa folosesti Placenta, nu are grasimi si e foarte buna! Bafta!

| LeylaLeyla a răspuns:

Eu am parul crez gen matura laughing... Folosesc masca reparatoare de la L`oreal ( este extra mega super buna ), I-mi immoaie firul de par, apoi il piaptan incepand cu varfurile ( cu un pieptene cu dinti rari ), apoi foloresc peria rotativa de la Roventa si il intind suvita cu suvita, ii da volum, stralucire si aspect ca facut la coafor... Pentru finisare folosesc placa de ceramica la varfuri si putin la breton. Asa nu am probleme cu parul ca de maciuca si de 8 ani de zile fac treaba asta odata la 3 zile si nimeni nu stie ca eu chiar sunt creata laughing.