| georgi18 a întrebat:

Cum as putea sa imi incretesc parul si sa stea asa, parul meu natural este drept deci nu va sta cret cu una cu doua.am incercat cu spuma si cu fixativ si apoi l-am incretit cu incretitorul dar dupa un sfert de ora se indreapta.Va rog niste sfaturi.big grin

3 răspunsuri:
| EuSiCuMine a răspuns:

Daca il vrei cret permanent, te duci la coafor si ii zic : vreau parul permanent. Acolo til vor face cat de cret il vrei tu si te va tine toata viata. Mama mea la facut asa love struck numai ca el cand creste nu creste cret, creste normal cum e el iar la mama a crescut mult de cand si la facut ea, s-a tuns si a disparut efectul.
Doar daca il vrei cret permanent te duci la coafor:*

Daca il vrei facut de tine sa te tina incearca asa (cum imi fac eu):

Dimineata cand te trezesti, pe parul uscat il dai pe tot cu spuma incat sa-l simti un pic ud apoi prinzi bigudiurile de el. Vei sta cu bigudiurile in jur de vreo 2 ore cat se usuca spuma din par si dupa ce sa uscat(pui mana usor sa vezi) dai putin putin cu fixativ si dupa 2 min ti el dai jos. Asta te va tine pana a doua zi cand iti vei face baie :* multa bafta.
P.S daca ai rabdare poti sa incerci si acum cu bigudiurile, eu incercam dimineata pentru ca mi se pare mai usor ca eu nu prea am stare 2 ore dupa ora 12 ziua sa stau in casa sa se usuce laughing

| EuSiCuMine a răspuns:

Indreptatul permanent este mult mai scump si se gaseste cam greu un coafor bun unde sa iti faca asta, dar. inca nu sa inventat ceva care sa tina parul drept permanent, doar 6 luni il tine. uite aici :
http://www.youtube.com/watch?v=HkRNRzcMLX8

| beautifulcolors a răspuns:

Ti`l poti increti si cu placa si iti dai apoi cu fixativ. p.s: cat a platit mama ta pentru incretire permanenta? as vrea si eu sa mi`l indrept permanent