| Addaaa99 a întrebat:

se apropie ziuaa mea de nastere; xx. Siii nu stiu ce as putea face de mancare. Tin sa anunt ca eu stau cu bunica, si ea nu prea face de mancare ca nu poate. Si eu nu prea stiu sa fac mancare, spuneti-mi voi ce as putea sa fac ceva pentru. o petrecere. Eu m-am gandit la o pizza dar as dori sa fac si niste aperitive. si datii idei ce a-si mai putea sa fac la petrecere. [[ssi ceva sneksuri dulciurii etc ]]]

Mss. funda :***

2 răspunsuri:
| zanesiprintese a răspuns:

Fa niste felii de paine(bagheta) unse cu unt si cu macro afumat, oua umplute(fierbi ouale tari si le tai pe jumatate, iei galbenusul si faci o pasta cu galbenus, ton din conserva putina maioneza si piper, sare, ceapa. umpli albusul cu aceasta crema. poti face un bufet suedez, numai cu racituri si mai pui niste alune, cipsuri...
La multi ani si numai bucurii!

| Juleuuss a răspuns:

Decat sa te chinui cred ca ar fi de preferat un local simplu si elegant...cu multee decoratiuni frumoase.Dar daca tu preferi sa-ti faci ziua acasa as spune:platouri cu salam,casacaval,rosii taiate frumos, si masline, dar sa aransezi in mod imbietor! Pentru prietenii tai speciali ai putea cumpara prajituri (orice aroma...dar ma mult sa fie mai mult pe placul lor). Sper ca ti-am fost de ajutor.Sa ai o aniversare frumoasã! :*