| Addaaa99 a întrebat:

se apropie ziuaa mea de nastere; xx. Siii nu stiu ce as putea face de mancare. Tin sa anunt ca eu stau cu bunica, si ea nu prea face de mancare ca nu poate. Si eu nu prea stiu sa fac mancare, spuneti-mi voi ce as putea sa fac ceva pentru. o petrecere. Eu m-am gandit la o pizza dar as dori sa fac si niste aperitive. si datii idei ce a-si mai putea sa fac la petrecere. [[ssi ceva sneksuri dulciurii etc ]]]. P. s. cu altii prieteni de la scoala merg la mc.

Mss. funda :***

2 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Bruschetti din paine-bagheta cu ceva branza, ceapa, rosii deaspura sau un fel de bruchetti din foietaj cu zacusca de ciuperci deasupra; piure cu friptura sau niste cartofi la cuptor cu ceva costita (cartofilor le pui in primele 10 minute o alta tava ca si capac - or sa iasa moi pe diauntru si mai crocanti la exterior daca ii tai mai maricei) si in rest nu mai stiu...
Spor la bucatarit!

| DeeaLove08 a răspuns:

Poti face niste sandvisuri pentru aperitiv( sunca,cascaval,branza,rosii,masline,castraveti etc) si poti face pizza sau poti comanda undeva pizza. la masa poti adauga niste fructe,alune, covrigei, biscuiti mici( care sa stea tot timpul pe masa).