| Sadop a întrebat:

Bună seara!
Acum un an jumatate am cumparat un laptop care avea windows 8.1, daca nu ma insel. In vara am facut update la windows 10, insa acum as vrea sa revin la vechiul windows. Am descarcat pe un stick de pe site-ul Microsoft windows 8.1. Daca il instalez mi se va mai cere acea cheie de securitate sau e valabila cea cu care a venit laptopul, din licenta windows-ului pe care l-a avut initial?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

NU! Acea cheie de licenta de pe windows-ul cu care a venit laptopul nu mai e valabila! Deci daca vei reistala windows vei pierde cheia de licenta!