| anonim_4396 a întrebat:

spuneti-mi si mie statusuri pentru prietene false. multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Georgiana_1584 a răspuns:

O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta... daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

o prietenie falsa duce la durere nesfarsita, asa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza.

o prietenie incepe cu un zambet, traieste printr. o lacrima si se termina cu un sarut

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;. cand simti ca viata n-are nici un rost gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait;. cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca;. iubeste-ti viata si mai ales prietenii;. E cel mai de pret lucru.Este luna internationala a prieteniei; ...Trimite acest mesaj tuturor celor pe care ii considerii prieteni; daca nu primesti acest mesajul inapoi probabil ca nu imi esti prieten/a. Daca nu il dai mai departe nu se va intampla nimic.Totusi daca o vei face, CINEVA AR PUTEA SA ZAMBEASCA!

cand te gandesti ca i multi prietenii. intr-o clipa dispar toti rar gasesti cate o prietenie adevarata.numai false sh dupa aia toti isi bat joc de tine. daca vi s-a intamplat ignoratiii pe totiii. uneori din cauza invidiei se pot destrama multe prieteniii.

caut dar nu stiu ce, vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine, un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des

Ce trist e sa realizezi ca ceea ce simti tu pentru mine e doar prietenie cand eu pentru tine simt o iubire adevarata

Intr-o zi iubirea s-a intalnit cu prietenia. iubirea o intreaba pe prietenie: daca eu exist, tu ce rost mai ai?::prietenia raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul!

Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân … înseamna ca n-au fost

Prieteni adevarat? ha...Nu exista! Toti, mai devreme sau mai tirziu te tradeaza! Prietenii se schimba, iar tu ramii acelasi!

Ma inec in lacrimi si mor de durere! si nimeni nu-mi vine in ajutor! Concluzie: Prietenii nu exista!

Sa nu-ti fie teama de dusmani! Ei pot doar ucide! ie-ti teama de prieteni!

Sterg din telefon numarul iubitului si celei mai bune prietene! Va doresc fericire, dar deja fara mine

TE mindresti ca ai in lista sute de prieteni? ha...Eu sunt mindra ca am doi, dar adevarati!

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…

Ma sustin mereu si de cea mai mica urma de speranta.Doborata de voi? Niciodata

4 răspunsuri:
| andradutza_4620 a răspuns:

Toti aud ceea ce spui. Prietenii asculta ceea ce spui. Dar cei mai buni prieteni asculta si ceea ce nu spui.

Vrei sa-mi devii prieten? Demonstreaza-mi!

Indiferenta? Nu ma intereseaza

Te urasc? Mi-ai dat destule motive!

Afurisita? Asa m-a facut mama!

Falsa? Doar cu unii!

un sfat? Vezi-ti de treaba fraiere

Am mai pierdut un prieten... oare nu e de ajuns? M-am saturat ca toti sa-si bata joc si sa profite de increderea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am nevoie de tine. cu una in minus sau in plus pe langa cate prietene false am. sunt sute ca tine niciuna ca mine :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu tine in plus sau in minus. neah. am destule ca tine. nu imi pasa ce crezi tu. esti ca o tarfa barfitoare. iti sta gandul doar la coroane :X!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tarfa barfitoare. iti sta gandul doar la COROANE :X:X