| Maya3397 a întrebat:

Buna sunt Maya.Am 16 ani.Am o mica problema si am nevoie de ajutor,deoarece nu prea pot sa spun problemele mele celei mai bune prietene deoarece m-am saturat sa tot aud"E treaba ta, faci ce vrei".Cum spuneam "problema mea", este vorba de un baiat mai mare ca mine de aproape 19 ani.Mai pe scurt imi place ft mult de el.Sa va zic cum ne-am cunoscut.Prietena mea cea mai buna a iesit cu iubitul ei afara, deoarece ea nu putea sa iasa singura afara a decis sa ma sune si sa ies si eu cu ea. Iubitul ei a venit cu fratele sau baiatul de care eu m-am indragostit.La inceput nu prea ne intelegeam eu find o pustoaica de 15 ani am zis ca ce sa vorbeasca un baiat de 18-19 ani cu mine dar pe parcursul timpului am inceput sa vorbim sa fim cei mai buni prieteni mi se parea foarte ciudat:-p.Nu credeam niciodata ca o sa ajung sa tin si ca o sa ii simt lipsa atat de mult.Am inceput sa vorbim sa ne intalnim sa ne spune foarte multe, vorbeam cu orele la telefon pana in ziua cand el a trebuit sa plece cu tatal sau din tara pentru o luna. Timp de o luna cat el a fost plecat tineam legatura pe mess deoarece nu putea sa ma sune.Cand s-a intors in tara am vorbit din nou ca la inceput.Dar in ultima vreme s-a adica de aproape 3-4 zile s-a cam schimbat nu mai este ca inainte.Am incercat sa vorbesc cu el si sa il intreb ce are si daca este suparat pe mine dar mereu zicea ca nu este nimic de mine si ca doar are mici probleme de rezolvat.Am inceput sa tin la el foarte mult si nu stiu cum sa ii spun deoarece mi-e frica de raspunsul pe care o sa mi-l dea.Am incercat sa ii dau de gandit ca imi place de el, el este putin orgolios si e genul de baiat care vrea sa fie intrebat, nu a intrebat niciodata o fata daca ar vrea sa stea cu el doar fetele l-au intrebat pe el.Iar eu nu stiu ce sa fac sa il inreb sau sa mai astept? Va rog ajutati-ma.sadCe as putea sa fac?

3 răspunsuri:
| EyeCandy a răspuns:

Dacă spui că ceea ce simți pentru el e ceva puternic, îndrăznește și spune-i! Nu trebuie să îți fie frică de răspunsul pe care o să-l primești, pentru că din moment ce ați vorbit atât și sunteți prieteni super buni, clar că și el te place. Și probabil nu a întrebat nici o fată înainte pentru că e timid pe tema aceasta cu dragostea. big grin Baftă.

| CrazyTeenager a răspuns:

Fa tu primul pas atunci, daca iti doresti o relatie alaturi de el, orgolios e gresit spus, poate indiferent.

| ShadowGhost a răspuns:

Buna.Asa a fost si la mine, si a durat 3 ani pana ce am ajuns sa ne placem reciproc.Si el era la fel, insa mi-am facut curaj intr-o seara si i-am spus ce simt pentru el, si atunci si el mi-a spus exact ce am vrut sa imi spuna, dar asta pe pentru ca ne cunosteam reciproc, si parea sa fie chimie perfecta intre noi.In mod normal el ar trebui sa iti spuna primul daca te place sau nu, dar nu e nici o problema daca ii spui tu de data asta. Daca crezi ca o sa fie bine sa fiti amandoi impreuna atunci nu ezita sa il intrebi.Bafta:*