| Lilia2621 a întrebat:

Acum 6 luni am cunoscut un baiat cu 7 ani mai mare (eu 19 si el 26). La inceput nu aveam incredere in el, dar am inceput sa vorbim aproape in fiecare zi prin mesaje, am inceput sa ies cu el. Atunci aveam prieten, dar ieseam cu acest baiat ca prietei. Mereu ma duceam la el acasa, si intr-o zi ni-am sarutat. De atunci am mai durat 2 sapt. Deja ma simteam vinovata chiar daca nu il iubeam pe iubitul meu, de aceea i-am zis ca nu putem continua asa pentru ca nu vreau sa il pierd pe iubitul meu. Acum o luna m-am despartit de iubitul meu si i-am scris baiatului acesta de 26 ani, de atunci am inceput sa iesim. Ma simt foarte bine cu el, imi place foarte mult, niciodata nu am simtit pentru un baiat ceea ce simt pentru el. De la inceput nu ii permiteam sa puna mina pe mine, dar acum ajunge sa ma atinga in locuri " interzise", unde nimeni nu m-a atins inainte. Sunt virgina inca, si stiu ca el vrea sa aiba relatii cu mine, si eu tot vreau, dar nu doresc sa ma foloseasca. Nu suntem nimic, si nici nu stiu daca el vrea ceva cu mine in afara de sex. Ma respecta, daca ii zic nu, intelege ca e nu si nu se supara, din potriva. Nu stiu ce sa fac, sa imi pierd virginitatea cu un baiat cu 7 ani mai mare ca mine cu care nu suntem iubiti? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Deanimus a răspuns:

Ii place sa te pipaie dar sa-ti ceara sa intemeiati o relatie i se pare prea mult pentru barbatia lui. O sa ti-o puna, frumos si delicat, ca are experienta, si pe urma tu te vei atasa si mai tare de el. Cand isi va gasi o iubita, vei fi devastata si desigur, deflorata. Chiar merita sa investesti sentimente intr-un barbat care vrea doar sex de la tine? Eu zic sa te mai gandesti, te vinzi cam usor.

5 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

7 ani nu e o diferenta mare chiar e potrivit. Din punctul meu de vedere, as zice sa mai stai un an si atunci iti vei da seama.

| DeeaMarry a răspuns:

Din moment ce nu aveti o relatie, dar el vrea sex, cam ce crezi ca urmareste?! Plus ca e mai mare decat tine cu 7 ani.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Personal te-as sfatui sa incerci. Motivele sunt urmatoarele:

1. Este mai experimentat ca tine
2. Datorita 1 o sa fii mai linistita, nu o sa pui intrebari de genul: oare sunt insarcinata?
2. Simti ceva fata de el, ceea ce este ok.
3. Esti tanara. E bine sa experimentezi.
4. Asculta-ti inima. Inima ta iti spune sa faci asta cu el. Doar ratiunea te impiedica. Si din ce motive la final?

| sirD a răspuns:

El macar va sti sa aiba grija de tine, dar nu te grabi

| Xulescu006 a răspuns:

Indeparteaza-te!